JájsemRaibek

Musí, nebo nemusí vozidlo jedoucí po kruhovém objezdu blikat vlevo?

Jasný, vím, že nemusí, ale po přečtení tohoto článku, kde se říká cituji: „Nenechme se ani mást pozměněnými formulacemi v prováděcích předpisech. Dnes i dále jednoznačně platí: přijíždíme na křižovatku sice kruhového typu, ale křižovatku. Tudíž se řídíme buď značkou, světelnou signalizací, nebo pravidlem pravé ruky,“ řekl Novinkám mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK ) Petr Vomáčka.“
Takže jedu v křižovatce – sice kruhového typu, ale měním směr jízdy a tudíž nejen, že bych blikat měl, ale blikat vlevo musím.
Co vy na to?

Nejlepší odpověď
anonym

už se blíží doba, kdy budeme na kruháči blikat varovnýma blikačkama 🙂

Další odpovědi
Zaibatsu

že je to totální hovadina, blikat vlevo vyloženě nesmíš. Jízda po kruhovym objezdu se bere jako přímá jízda, proto platí přednost zprava…

Zdroj: http://www.po­licie.cz/clanek/jiz­da-po-kruhovem-objezdu.aspx

Drap

Je to nesmysl. Blikat se nebude

cochee

Na kruháči vlevo blikat nesmíš, protože neměníš směr jízdy. Je to stejné, jakobys blinkroval v každé zatáčce na normální cestě bez odbočky či křižovatky. Výjimkou je jízda po kruháči s více jízdními pruhy, pokud přejíždíš z vnějšího pruhu do pruhu blíže středu.