Mousinek

Musí člověk zívat?

a proč? Nepotřebuju zívat abych věděla kdy se mi chce spát. Otravuje mě to. Zíváte taky i přes den?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pozor!! je to nakažlivé!!!!
Při čtení otázky jsem si zívnul :D
Není to jen projev spánku, ale hluboké nadechnutí a výdech (možná vlivem nedostatku kyslíku).

Další odpovědi
BEAES

Někdy se stane, že musíme zívat. Zívání považuje většina lidí za projev únavy. To je pravda ale jen podmíněně. Zívání má ještě i jiné příčiny.

Je-li to nějak možné, neměli bychom zívání potlačovat! Protože udržuje rovnováhu mnoha energetických systémů v našem těle, jako např. čelistního kloubu a žvýkacích svalů, uvolňuje také celou oblast lebky. (Když zíváme, neměli bychom však při tom „polykat“ své okolí.)

Čelistním kloubem prochází do mozku mnoho nervů. Zablokovaný čelistní kloub snižuje naše akademické schopnosti. Je-li v rovnováze, můžeme rozvinout celý svůj potenciál. Zívání podporuje dýchání a zlepšuje vnímání.

Jestliže neumíme zívat, je možnost se tomu naučit. Vydechujeme tak dlouho, až už nemáme v plicích žádný vzduch. Pak pomalu nadechneme a zívání se dostaví automaticky. Samozřejmě je někdy nutné to několikrát zopakovat – ale funguje to.

dravi.doktorka­.cz/zivani-zlepsuje-vnimani/

Terryle

Kdysi kdesi jsem četla/slyšela, že zívání může být i projevem soustředění. Pokud mozek pracuje, nedostává se mu kyslíku a zíváním si ho doplňuje. Takže kdykoli mě někdo buzeruje, že zívám, usínám a nedávám pozor, odpovídám mu tímhle :o)

iceT

Obcas ano,a nemusi to souviset s unavou.Kdysi davno mi nekdo rikal,ze kdyz clovek ziva,tak to znamena,ze ma nedostatek kysliku a tim zivanim si ho dodava.Ovsem co je na tom pravdy netusim,ale opravdu se pri zivani poradne nadechnu.

hanulka11

Lékaři odhalili, že mechanismus zívání je ovládán z velmi primitivní oblasti mozku, která po většinu času funguje zcela automaticky, mimo působnost našeho vědomí

Zdroj: http://druido­va.mysteria.cz/ZDRA­VA_VYZIVA/ZIVA­NI.htm