muj syn chce jit na puku domu,mužu žadost poslat ja jako matka

Nejlepší odpověď
www

Dobrá otázka !! 😁 Taky mám ale jednu:
puku=půdu,půl­ku,půjčku nebo něco úplně jiného?
Osobně tipuju, vzhledem k kategorii otázky, že se jedná o půdu a navíc cizí, takže žádosti není potřeba 😁

Další odpovědi
Venka

Syn chce jít domů, to chápu, předpokládám, že z výkonu trestu. Zažádá si sám ve věznici, nesmí mít absolutně kázeňský přestupek, musí mnoho pochval atp.
To – iv-, opravdu nikdy nemůžete vědět, kdy se Vám to bude hodit a věřte tomu, že hotel s plnou penzí to opravdu není, chutnalo by Vám ovesné vločky zalité vařící vodou? Aby jste neměli hlad? Nesmíte věřit tomu, co se kde píše a říká.
Ještě doplním pár dalších otázek a odpovědí pro paní, co věří nyní tolik populárním kecům: Víte, proč není uzákoněna povinnost pracovat? Protože by se jí vězni mohli domáhat soudně, ona je totiž za odměnu. Nevěříte? Můj manžel byl se dvěma dalšími „šťastlivci“ po půl roce vzorného chování vybrán na zemědělské práce z 80(!) uchazečů – prošel hustým sítem a komisí, která ho shledala práce hodného. Myslíte, že je tak báječné trávit čas od 5 ráno do 9.30 večer s dalšími 8–12 chlapy na pár m2? Bez kouska soukromí? Jen s 15 min teplé vody denně a jednou sprchou na patře? Koukat na fotky rodiny a těšit se každý měsíc na 3 hodiny, kdy s nimi půže aspoň promluvit pod dozorem vězeňských pracovníků? Žít bez intimního styku s partnerkou několik měsíců až let? Celé dny jen sedět u stolu a do zblbnutí hrát karty nebo člověče nezlob se? Ony i knížky po pár dnech takové absolutní nečinnosti (s výjimkou úklidu) přestanou bavit. Také věříte na kroužky, internet a podobné bláboly? Proberte se prosím. Občas nějaký ten nohejbal (který nepředstavuje žádné náklady)a to jen proto, aby ponorka a frustrace nevyústily do nějakých konfliktů. Večer do 21h TV. A z hlediska ekonomického – pokud vězeň pracuje, pak 1/2 mzdy (vskutku minimální) jde státu / ústavu, z druhé půlky se platí plné sociální, zdravotní, za „pobyt“ 1.500,– měsíčně, event. dluhy zvenku, záloha na příp. eskortu… a na malý nákup v kantýně zbude max. 500,–. A pokud mu někdo pošle peníze zvenku? Opět půlka se automaticky odebírá na úhradu pobytu a další položky, půlka zůstává pro osobní potřebu. Takhle můžu pokračovat ještě dlouho – vážně byste si chtěla takovouto dovolenou s plnou penzí (denně stejná šlichta v dávce sotva záchovné) dopřát? Za chyby se platí, to je v pořádku, ale věřte, že pobyt ve vězení opravdu trestem je. Nejen pro dotyčného, ale celou jeho rodinu. Ještě nějaké chytré poznámky či dotazy? Ráda zodpovím…

Toruk

Můžeš žádost poslat, jelikož je to zásadní a z toho vyplívá že puku… nebo sepuku? 🙂

Sof

to Toruk:
píšeš: „Můžeš žádost poslat, jelikož je to zásadní a z toho vyplívá že puku… nebo sepuku? 🙂“

Když už chceš komentovat / dělat si srandu z gramatiky, co takhle si zopáknout vyjmenovaná slova po „L“:-))) To, že někomu vypadne jedno písmenko, je omyl, ale zaměnit „Y“ za „I“, to už bude spíš něčím jiným, což? BTW – „sepuka“ je co? Nepleteš si to třeba s opukou nebo sépií???

To Iv:
dtto, formulace „aby vaseho syny pustili“ je asi tak na stejné úrovni, jako „chce jít na puku domů“

anonym

Pani , otazka je jako krizovka. vylustila jsem ji ale z ostatnich odpovedi tak , ze si chcete zadat o to , aby vaseho syny pustili po polovine z vykonu trestu . Ja jsem tedy rada , ze jsem se alespon dovedela , ze se muze v pulce domu. Muze se mi to nekdy hodit. 🙂
At si zazada syn. Mozna , ze se mu ani z hotelu s plnou penzi domu nechce . ! Nechte vse jen na nem. ! -iv-

led

Prepáčte moju neznalosť češtiny. Môžete mi vysvetliť pojem:
„chce jit na puku domu“?
Teraz som sa s týmto výrazom stretla prvýkrát.
Ďakujem