LukoX_X

Můj pes na každého vrčí, co mám dělat?

Dobrý den
Můj pes na každého vrčí a štěká, co mám dělat?
Je pravda že mého psa jeho sestřičky kousaly a odstrkovaly, ale podle mě to nemůže být z toho.

Nejlepší odpověď
Palpatine

Vrčí i na vás? Jestli vrčí jen na své „nemajitele“ tak to je známka ochranářství a přehnané agresivity vůči okolí. Toho můžete zbavit správnou výchovou a socializací, která je nutná už od štěněte, zvláště u větších psů, kteří můžou být hrozbou pro své okolí. Pokud je agresivní a dominantní i na vás, tak musíte změnit svůj přístup k němu. Zkuste dominantnější chování, tresty a zkrácené vodítko pro začátek. Neměla byste váhat i s fyzickým trestem, avšak ne příliš bolestně. Takové plácnutí novinami po hlavně nemůže uškodit. Pro další rady a postupy to zkuste zkonzultovat s někým ze cvičitelského oboru nebo se podívejte na nějaké díly pořadu „Zavolejte Cesara Millana“.

nyjono

Jeden by řekl, že chceš poradit a ty uzavřeš otázku po první odpovědi.
Edisonovu tak nějak moc neberu v potaz.
Jestli takhle spěcháš i na toho psíka, tak ho lituju.

Edison

Jo, ale mohlo by to zabrat… 😁

Drap

Fyzické tresty ať už jakkoli mírné nejsou to nejlepší řešení. Pes je nevychovaný, popřípadě špatně asociovaný. Na uzamčené otázky se odpovídat nemá.

Alesh

přesně tak!