Avatar uživatele
afro.minerva

Možná trochu hloupá otázka o mobilních telefonech.

Mám ještě jeden dotaz a omlouvám se, pokud bude znít hloupě.

Budeme objednávat mobily mě a manželovi přes internet, protože u nás prostě žádný pořádný sortiment nemají, tudíž se nemám kde zeptat.

Koupím-li si telefon, je jedno pokud jde o operační systém, jakého mám operátora? Musí se tam něco přenastavovat?

Abych to uvedla na pravou míru, tak mi jde o to, že když si před x lety koupil můj otec mobil a měl jiného operátora, než na jaký byl nastaven, tak jsem musela ten telefon přenastavit hodně věcí ručně a bylo to velmi problematické.

Takže v překladu: Když do toho vrazím kartu, bude to fungovat rovnou, nebo to budu muset takhle přenastavovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda, rynek878 před 4911 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Dnes je už většina mobilů odblokovaná pro všechny operátory,já se tedy poslední tři roky nesetkal s mobilem,že by byl třeba jen pro o2,tak nemějte strach,že by Vám to po vložení simky nefungovalo.
Mám dojem,že by to mělo být dokonce v nabídce telefonu napsáno,pokud by byl pro ostatní sítě blokován.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Upřesním Rynka, v ČR dokonce Nesmí být prodávany telefony blokované, tj. s omezením použitelnosti na jednoho z operátorů … takze určitě s použitím jakékoliv SIM karty nebude problém

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Posledních několik let prodávané telefony již nejsou blokovány pouze pro konkrétního operátora.
Můžete koupit telefon, vrazit do toho kartu (SIM) a fungovat rovnou.
Kupovala jsem telefon přes Kasa.cz před 3 týdny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek