agentpv

Mohu v myčce umýt nočník (usazeniny, voda na to nestačí) a pak myčku použít beze strachu z nákaz zase na nádobí?

Nejlepší odpověď
annas

Nemám myčku, tudíž nevím, zda usazeniny odstraní. Ale osobně bych nočník v myčce nemyla. Netuším, jak je možné myčku desinfikovat atd.

Není snazší svařit ocet a nalít do nočníku? Všechny usazeniny od tvrdé vody i v hrnci, ale i na WC takto čistím.

Další odpovědi
ahold

Zkus napustit nočník vodou s octem, (nebo kyselinou citronovou) a nechat přes noc. Třeba opakovaně. Úspěch by se měl dostavit.
Ani nemusíš ocet svařovat.

Kelt

Mechanicky odstranit. Jsou prášky na nádobí a jiné věci, které se tu doporučují. A konečně nočník je levnější než myčka.

Hlada

To je naprostá volovina. Myčka duté věci nemyje dobře. Lepší je nějaká domácí chemie. Kyselina citronová, ocet, louh nebo komerční přípravky na WC proti vodnímu kameni.

autacek

Hovna v myčce nebrat! Jinak není nad houbičku či kartáč, trpaslíci v myčce na zažranou špínu občas nestačí.

cukrar

Můžete nočník mýt v myčce bez obav, ale obávám se, že usazeninu jen tak neodstraní.