JájsemRaibek

Mohu si koupit novou SD kartu do telefonu a vyměnit ji za starou, co tam mám?

Nějaké aplikace, co mám stažené, jsou v telefonu a některé jsou zcela nebo zčásti na SD kartě, která je v telefonu. Uvažuji o koupi nové větší SD karty.
Mohu starou vyndat z telefonu, všechny soubory, co na kartě jsou, zkopírovat do PC a následně z PC všechny soubory zkopírovat na novou SD kartu?
Nebo budu muset vše nově instalovat?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Data můžeš přesunout přes počítač. Aplikace musíš nainstalovat znovu.

Další odpovědi
anonym

Nevím jak je to u dnešních dotykáčů a chytrých telefonů, ale u klasiky mi stačí dát kartu do počítače zázálohovat si někam data, která si vyberu. Prohlídnout jdou fotky i videa, takže se dá leccos nepotřebného rovnou i smazat. Pak kartu vyndám a dám si tam tu novou a přetáhnu si na ní ty věci co jsem si vybral. Žádné aplikace nemusím na SD kartu dávat, protože se na ní ukládají jen obrázky a videa. Foťák, internet, gps a další věci se pak nalézají v interní paměti telefonu. Jediné kontakty se tuším ukládají jen na sim kartu.

Dochy

Found: Vzhledem k tomu, že vnitřní paměť telefonu bývá dost omezená a aplikace čím dál nenasytnější spousta lidi volí přesun aplikací na SD.

I u klasických telefonů se často kontakty a SMS ukládají do paměti telefonu, SIM je dost omezená. Tuším 10–20 SMS a 10–250 kontaktů podle typu

anonym

Co máš za telefon?

JájsemRaibek

doogee x5s

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4UV_ou_u2P0
Ta S verze co máš má oproti X5 zdá se lepší kameru.

Jinak se koukám, že to má interní pamět 8GB, takže bys mohl data z SD karty převést i do interní paměti. Záleží kolik dat tam máš. Nejvíc zabýrají třeba filmy pokud si poušťíš a pak asi videa z foťáku.