Terézina

Koupila jsem si novou SD kartu a už nemohu nainstalovat žádnou aplikaci. Co s tím?

Dobrý den, nedávno jsem si koupila novou SD kartu a od té doby nemůžu na tuto ani žádnou jinou nainstalovat jakoukoliv aplikaci. Mobil màm Samsung Galaxy Ace a SD kartu Kingston (dříve jsem měla také Kingston a žádný problém nebyl, zkoušela jsem i jiné karty, ale nepovedlo se). Píše to jenom: „Chyba. Nelze nainstalovat na úložiště USB nebo na kartu SD.“ Předem děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Obsah karty se mi načítá, ale nejde na ní stáhnout žádná aplikace (soubory ano).

Odpovědi
mosoj

Naformátuj ji, buďto v telefonu nebo v compu. Pokud v compu, tak musíš zjistit jestli to chce formátování NTFC nebo FAT 32.
Doplňuji:
Hlavně se podívej jestli je nemáš zamčené !!

anonym

No – podle toho, co píšeš (telefon nenačte žádnou kartu), to vypadá na poškozenou ´šachtičku´ pro kartu – doporučuju servis (nebo šikovného kamaráda, pokud telefon není v záruce).

IK

Nevím že by se Mikro SD dala zamknout, spíš se podívej do nastavení, Karta SD a paměť telefonu, kde jsi měla starou kartu odpojit, zda to zas nečeká až klikneš na připojit kartu nebo tak něco.
Doplňuji:
Většina aplikací se na kartu neinstaluje (nelze nainstalovat). Jestli potřebuješ místo, budeš muset nějaké staré aplikace odinstalovat.

HonzikPernik

Upozornil bych na to, že to není NTFC nýbrž NTFS (New Technology File System), pokud máme být přesní. Děkuji za pochopení