Karel51

Mohu sedět u vody bez rybářského povolení?

Spousta rybářů říká,že nejkrásnější je jen tak sedět u vody a pozorovat rybářský prut i když nic nechytí.Mohu tedy sedět u vody s nahozeným rybářským prutem,který má na konci vlasce přivázané olovo jen tak obyčejným uzlem aby držel u dna a evidentně je znát, že tam nikdy nebyl žádný háček.

Nejlepší odpověď
Cenobita

Zde lze dosti těžko prokázat úmysl nerybařit, když všechny vnější znaky mluví o opaku. Když už nutně chcete sedět s nahozenou udicí (byť bez háčku), doporučuji koupat olůvko například v koupališti nebo v dětském bazénku, ale ne v rybníce a ve vodních tocích, ve kterých se ryby vyskytují. Porybný by nejspíš vaše rekreační úmysly pochopil špatně a obdařil vás pokutou.

Možná by ti u porybného prošla tato výbava:

http://www.pan-hracek.cz/hra-ryby-rybar-magneticke-prut.html

nebo bys mohl argumentovat že jenom koupeš červa – to jsem ovšem většinou neuznává.

Další odpovědi
krpik

To nedokážete. Jakmile máte nahozené a nemáte průkaz tak je průser . Porybný dá pokutu a ještě bude mit srandu že ani háček neumíš vázat. Pokud se s ním budeš hádat tak ti vezme prut ( už jsem to viděl).

Mc Merkurion

…tak si tam sedni bez prutu, a máš po starostech…

Nuk nuk

U vody bez rybářského povolení samozřejmě můžete sedět, ale bez toho prutu a ostatních pomůcek.

hapiky

Nejsem rybář, ale jsem si jist, že když budeš mít u vody, ve které mohou být ryby, rybářské náčiní, stáváš se rybářem, ať už legálním či nelegálním.

Kelt

To jsem byl jednou s dětmi na mostě, měl v ruce silon, na kterém byla přivázaná velká plastová ryba. A těm, kteří mi říkali, že se to nesmí, jsem jim schválně tu rybu vytáhnul. Byli pak ticho.

zjentek

Já bych se toho nebál. Vezmi lacinej prut, normálně navaž na těžko, na lehko, jak chceš a natvrdo nahoď, ať máš ten nejlepší požitek, jak o tom mluvil ten rybář. Seď a pozoruj prut. Když přijde porybnej a bude mít hemzy, zeptej se, o co mu jde, protože ten prut tam byl dřív než ty a že se tě to tedy netýká. Když jej bude chtít „sbalit“, upozorni ho, ať na něj nesahá s tím, že´s ho našel dřív! Rozhodně to nevzdej a NEODEVZDEJ, i kdyby to byl prut za stovku. Nenech si ujít tu show- nahlášení nálezu věci, souhlas s odložením do depozitáře městských strážníků, při propadnutí věci obci/městu přednostní nárok na odkoupení věci či nárok na nálezné......

Karel51

Ta že podle toho,když bych tam nemohl sedět s prutem,tak také třeba nesmím sedět bez řidičáku za volantem stojícího auta?Třeba proto,že venku prší a nebo se mi jen tak chce.