darysa

Mohu napsat smlouvu "pronájem bytu"s trvalým pobytem jeden rok? a pak nájemníka bez náhrady bytu vystěhovat? Děkuji Tom

nájemník chce trvalý pobyt kvůli příspěvku od státu na byt.

Nejlepší odpověď
Hlada

Samozřejmě. Komunistickým manýrům odzvonilo už před dvaadvaceti lety. Je to podnikání, jako každé jiné, s určitým rizikem. Vymahatelnost práva je u nás nulová, takže je potřeba pečlivě vybrat nájemníky a možnost poškození a neplacení ošetřit vratnou kaucí.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, pokud obě dvě strany souhlasí, tak proč ne.

hanulka11

já bych tedy do svého bytu i kdybych měla smlouvu nikoho na trvalý pobyt nevzala

zkušenost