Avatar uživatele
Registrovaný

Práva nájemníka

Majitelka domu chce abychom se přestěhovali,jaká mám práva?Mám nárok na odstupné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Předpokládám, že máte uzavřenu nájemní smlouvu, ze které vám při výpovědi ze strany pronajímatele vyplývá nárok na bytovou náhradu.

Na odstupné (myšleno v penězích) však nárok nemáte.

Můžete se však s pronajímatelem DOHODNOUT, že bytovou náhradu nebude požadovat, za předpokladu, že vás ´odškodní´ v penězích. Co však pro vás bude výhodnější, to z této obecné otázky nelze dovodit.

----
Problematika nájmu bytu je v českém právním řádu upravena občanským zákoníkem, konkrétně ustanoveními § 685 a násl.

Pokud dává výpověď pronajímatel, může tak učinit pouze z taxativně vymezených důvodů uvedených v § 711 a § 711a občanského zákoníku.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.