Jaru

Jak se zbavit věcí nájemníka který neplatí, v bytě se nezdržuje a nekomunikuje. Navíc nikdo neví kde se zdržuje.

Nejlepší odpověď
anonym

Prodej movitých věcí nájemníka v případě že neplatí nájemné a nezdržuje se v pronajatém bytě ► http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/najem-a-najemnici/6411-prodej-movitych-veci-najemnika-v-pripade-ze-neplati-najemne-a-nezdrzuje-se-v-pronajatem-byte.html. Oprávněným důvodem k výpovědi z bytu totiž je i skutečnost, že dluh na nájemném dosáhl trojnásobku měsíčního nájmu. Ustanovení § 711 odst. 2 písm. d) občanského zákoníku říká: Pronajímatel může dát výpověď, neužívá-li nájemce bez vážných důvodů vůbec nebo jen občas. To se zdá být Váš případ.

Ustanovení § 711 odst. 2 písm. b) občanského zákoníku dále říká: Pronajímatel může dát výpověď, má-li nájemce více bytů, ledaže na něm nelze spravedlivě požadovat, aby užíval jen jeden. To by mohlo být také použitelné, neboť bydlí zřejmě někde jinde („má jiný byt“ může znamenat nejen že ho vlastní, ale že má jinde jiný nájem nebo jiné dlouhodobé užívací právo). Myslím tedy, že zde podmínky pro výpověď zřejmě dány jsou. Více zde: http://www.pravo-a-nemovitosti.cz/o­tazky-odpovedi/newscbm_860857/­50/

Další odpovědi
zzzzz

No to jste ve špatné situaci, naše právo chrání nájemce velice dobře, ale ochrana pronajimatele není skoro žádná. Pokud jsou věci cenné a on Vám dluží, můžete využít zadržovacího práva, ale musíte ho o tom písemně vyrozuměn (odeslat doporučený dopis na adresu trv. Pobytu). Pokud věci cenné nejsou tak bych si vzala svědka, videokameru, a odvezla bych mu je na místo trv. Pobytu. Pokud bydlí na úřadě, tak nevím, jestli ty věci převezmou, ale pokud ne, tak bych je odevzdala jako nález. Ze zákona mám povinnost nález odevzdat. Asi to není právně úplně správný postup, ale je nejrychlejší. Aby to bylo po právu OK, tak, by jste musela podat žalobu a chtít vyklizení nemovitosti a to by se táhlo roky. (A poslední možnost je vyhodit je, a tvrdit, že tam žádné nebyly).