hanny 2

Pronájem bytu?

Můj syn chtěl pronajmout byt,měl mít práci mimo bydliště i s ubytováním.Ale práce nevyšla.S nájem­níkem měl podepsanou smlouvu s tím,že se napíše dodatek,bez kterého je smlouva neplatná.Ale i přesto se nájemník domáhá nastěhování,klíče od bytu ale nemá.Musí ho tam nechat nastěhovat?Ve smlově je 1-měs.výpovědní lhůta,takže by mu stejně dával hned výpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Vše je závislé na znění podepsané smlouvy a tom, co smlouva obsahuje a neobsahuje (co mělo být definováno nesepsaným dodatkem).
Pokud se syn s „nájemníkem“ nedohodne, ať navštíví právníka i se smlouvou, bez jejího přesného znění nikdo nic smysluplného poradit nemůže.
___
Každopádně – pokud nájemník hned při nastěhování obdrží i výpověď smlouvy, měl by každý ´normální´ člověk uznat, že takové nastěhování je – v zásadě, nesmyslné.
😉

Další odpovědi
marci1

No je to těžké. Pokud nebyl napsán dodatek ke smlouvě v písemné formě, tak nájemník má právo se nastěhovat, byť na jeden měsíc. Ale snad bude soudný a pochopí, že by se stejně nastěhoval jen na 1 měsíc.