Avatar uživatele
zjentek

mohou lidstvu nějak sloužit alternativní metody, které zaručeně fungují, ale nejsou vědecky dokázané?

a má vůbec vědecká obec nějakej vliv na dokazování těchto zaručenejch a jasně účinnejch metod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, lota před 2460 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Alternativní metody v medicíně. Je to diskutovaný problém, ale vychází ze starých tradic, které se objevily již v Číně před 4000 lety. Léčba se bere komplexně, léčí psychické i fyzické problémy. Léčení trvá dlouho, než se odstraní příčiny nemocí, především tehdy, když jde o chronické onemocnění. Klasická medicína léčí důsledky, málokdy odstraňuje příčiny chorob. Ale již hodně lékařů léčí pomocí alternativních metod.

Příroda léčí, lékař uzdravuje.

Počáteční zhoršení u alternativního léčení znamená, že je to přechodný jev a že akunkutra, akupresura, byllinná léčba či homeopatie apod. zabraly.

Poznala jsem na sobě, že lékaři neodhalili příčiny mých problémů, proto jsem přešla na alternativní léčení. Běh na dlouhou trať, ale přinesl výsledky.

Je na každém, zda chce polykat "chemii" nebo využívat třeba bylinky. Je pravda, že víru v uzdravení je třeba brát tak, že se obracím na toho, kde mně pomůže a uzdraví.

Třeba operaci kyčelního kloubu či kolena se dá předejít právě alternativní medicínou ... nikoho nepřesvědčuji, jen konstatuji, neznevažuji klasickou medicínu, každý se může rozhodnout prp to, co mu vyhovuje.
--
Takže v oblasti medicíny na základě vlastních zkušeností tvrdím, že alternativní metody fungují.

V anglickém zdroji v článku " Mysticism and/or rigor:
Can science and alternative medicine shake hands? " uvádí v závěru Lauren Walker:
http://www.columbia.edu/…

Lékaři by se měli seznámit s alternativními potupy, protože pacienti o nich čtou a slyší, a obracejí se na ně. Takže je stále důležitější, aby ambulantní lékaři měli nějaké znalosti o alternativních způsobech a snažili se přijít na to, jakou radu dát lidem.
Závěr pro všechny: ." Měli bychom vědět, zda naše procedury jsou bezpečné a účinné, bez ohledu na to, zda jsou přírodní nebo syntetické. "


Doplňuji:
Správně patří: " Natura sanat, medicus curat"
Příroda uzdravuje, lékař léčí
Aforistická zásada antické hippokratovské medicíny

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Údajně už Ježíš řekl "víra tvá tě uzdravila". Mozek je zajímavý orgán. Je prakticky jedno, čím se léčíš, pokud tomu věříš. Když nebudeš věřit tzv. západní medicíně, její léky nebudou zdaleka tak účinné, jak by být mohly, kdybys nepochyboval. A naopak, pokud budeš (opravdu) věřit, že tě vyléčí čistá voda, i to se může stát (viz tzv. placebo efekt).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

mohou, otázka je kým je zaručeno že fungují..

vědecká obec může mít vliv,

dále je však asi potřeba financovat tzv "klinickou studii" což je testování léku mimo jiné na lidech, to může stát třeba i stovky milionů korun, financuje to asi také někdo kdo má zájem to vyrábět a distribuovat, otázka je pak také zda se takový lék takové firmě vyplatí prodávat (investovat do toho peníze), nebo aby snad neztratila odbyt "prášků", které řeší jinou zdravotní diagnózu. Pro pharma. firmy je výnosné aby většina lidí nebyla uzdravena a mohli stále spotřebovávat jiné jimi vyráběné prášky. (mohu kecat nesmysly)
třeba zde je související článek co se týče aplikace vědy do praxe: http://www.ceskahlava.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Pokud se alternativními metodami rozumí třeba tradiční čínská medicína, akupunktura, potažmo bylinkářství myslím, že lidstvu slouží docela dobře, daleko déle než ty moderní, vědecky dokázané metody. Věda zdaleka není tak daleko jako alternativní metody a ještě dlouho také nebude (nebude schopná je nějak "dokázat")

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

annas: "Příroda léčí, lékař uzdravuje" - hezký překlep ;-)

před 2459 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

postcd >>> hezký odkaz:D

a pěkná věta : "aby většina lidí nebyla uzdravena"...

před 2460 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda