JájsemRaibek

Mohl by skalpovaný člověk žít?

Včera jsem shlédl dokument jak puma chtěla člověku kousnout do hlavy, ale zuby se jí po lebce smekly, tak strhla-ukousla jen kůži a svalovinu.
Pokud bych operací, tedy ve sterilním prostředí, za použití anestetik a zabránění krvácení nařízl kůži až na lebku a tuto kůži i se svalovinou bych z hlavy odstranil, mohl by takto skalpovaný člověk žít? Vždyť mozek je právě chráněn tou uzavřenou lebkou.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Už jen Sam Hawkins prohlásil: Nejhorší je, že mě svědí skalp a já se nemůžu poškrábat.

Další odpovědi
Kepler

Proč ne? Mezi kůží a lebkou žádná svalovina není, ale tu obnaženou lebku by si měl něčím chránit.

Drap

Samozřejmě i u nás několik takových lidí žilo. Většinou se podobné úrazy stávaly v textilkách, kde stroj zachytil a navinul vlasy až došlo ke skalpování. Pokud neni poškozené nic jiného, tak je to ječn odstraněná kůže, která většinou bez problémů po určité době doroste.