MasterGames

Mohl by mi prosím někdo polopaticky vysvětlit, co je Francouzské Národní shromáždění?

Ludwík XVI. v roce 1789 svolává generální stavy, aby zvýšil daně. Poslanci se mu zbouří, prohlásí se NÁRODNÍM SHROMÁŽDĚNÍM a zákony si začali schvalovat sami.

Odpovědi
Edison

UTFG: https://www.go­ogle.cz/search?q=Fran­couzsk%C3%A9+N%­C3%A1rodn%C3%AD+shro­m%C3%A1%C5%BEd%C4%9Bn%C3­%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

„Francouzské Národní shromáždění (francouzsky Assemblée nationale) je dolní komorou francouzského Parlamentu Páté republiky. Horní komorou je Senát.“

Tedy obdoba naší sněmovny.

Co na tom chceš polopaticky?

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N%C3%A1rod­n%C3%AD_shrom%C3%A1%C5%B­Ed%C4%9Bn%C3%AD_(Fran­cie)

led

Zjednoduším to aj bez lopaty
Príslušníci Generálnych stavov boli boli aj ľudia bez šľachtického stavu. Podobne ako v anglicku Hlavné slovo vo Francúzsku mal kráľ a šľachta. ak potreboval dosiahnúť nepopulárne opatrenia, napríklad zvýšiť dane a podobne, zvolal Generálne stavy, ktorého členovia boli plebs, tj. zástupci cechov a miest aj nešľachtického stavu, Ktorá odsúhlasovala, alebo neodsúhlasila určité rozhodnutia kráľa.
Vo vami uvádzanom prípade sa Generálne stavy vzbúrili voči „nadvláde šľachty“ ekvivalent francúzskych Generálnych stavov je v Anglicku Dolná snemovňa.

Edison

Kolik času trávíš na compu? Když jsi našel odpovědi.cz, tak najít odpověď na tvou otázku jsi mohl najít nesrovantelně rychleji. Jen se kapku snažit, použít mozeg a nemusel bys chtít aby Ti někdo nastrkal informace pod frňák! Víš, jak se stáváš snadno manipulovatelným?

Mc Merkurion

… proč, když to za něj někdo vyhledá, stačí vidět spektrum jeho otázek: https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/79487

Edison

Je mi to jasný, proto ten koment.