MichaelOffic

Mohl by mi někdo vysvětlit, jaká je osoba, o které se říká, že „má čip v rameni“?

V česku se tento výraz nepoužívá co vím, v angličtině to je „chip on shoulder“. Řekl by mi někdo význam toho, když toto někdo o někom řekne, co má tím na mysli? Díky.

Nejlepší odpověď
quentos

Především nejde o čip (a taky ne „v“ rameni), ale o třísku. Může to znamenat, že daná osoba má o sobě příliš vysoké mínění nebo taky, že v sobě chová zášť, která vyvolává hádky.
O historii tohoto idiomu se lze dočíst v odkazu.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Chip_on_shou­lder