jirka F

Mohl by člověk zatáhnout ve vlaku za záchranou brzdu pokud by ho například honili policisté?

Bylo by to v pořádku?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Myslis, ze ve stojicim vlaku ho policiste nechytnou??!!

Další odpovědi
Drap

Ano, mohl. V pořádku by to bylo do té doby než by ho chytli. Potom by to všechno zaplatil a neni to žádná levná záležitost. Pod každou brzdou bývá napsáno v jakém případě ji můžeš zatáhnout.

aliendrone

Když tě nechytí, tak ANO. A naopak – POKUD tě CHYTÍ, zasluhuješ EXEMPLÁRNĚ POTRESTAT! 😉 😁 😁

NN, není v tom žádný morální či jiný rozpor, ale vysvětlení je na dlouhou diskuzi. 😉

Dochy

V pořádku? To záleží na úhlu pohledu.
Pro rošťáka, pokud zdrhne, to v pořádku bude, že jo… asi stejně jako utýct policajtům…

Ale že by to bylo legální užití záchranné brzdy, tak to asi ne a v případě chycení je nutno počítat s následky.

Darcy

jen blbec zatáhne za ruční brzdu ve vlaku plném lidí.. taky by se ti mohlo stát, že krom zásahu policie a opakovaně záchranky budeš platiť zdravotné odškodnení, nebo půjdeš sedět za neúmyslné zabití – treba když si pri pádu nějaký důchodce nebo dítě udělá smrťáka.

Filip84

Jako jak v pořádku?

Kvůli tomu, že Ty máš něco s bengem, tak bude celý vlak stát a všichni pasanti nepojedou? Ale je to nezajímá, chápeš to, že jsi guma a máš problém s bengem, chápeš to? Jako tady otravuješ s pitomými dotazy.

A Zugführer bude muset pro Maschineführera, ten bude muset otevřít a zavřít takovou klapku, a pak nafoukat celou brzdovou soustavu Luftem. A to trvá.

Tak co je na tom v pořádku dělat vlakům zpoždění?

Nebo už Ti úplně hrabe, jako!? 🤪🤪🤪 Jdi s tím do prdele! 🙄

petrph

Když ty naše zákony jsou ta špatně formulovaný, že odpověď zní.

  1. Pokud jsi pachatel trestného činu a honěj tě proto policajti, tak můžeš. Zákon říká, že ty se smíš vyhýbat trestnímu stíhání jak můžeš
  2. Pokud jsi nevinný a policajti chtěj jen vidět tvoje doklady, nebo tak, tak nemůžeš. To jsi povinnej je uposlechnout a nic protiprávního provádět nesmíš..8-O

aliendrone

cappuccino>>> Policistům uteče i SLEPÝ a CHROMÝ šnek! Stačí „jen trochu chtít“ a pak jsou možné i podivnější věci. 😉 😁

Filip84

aliendrone: Jak kterým, ono od VB se to už přeci jenom trochu pohnulo, až takové gumy tam nejsou! 😅

cappuccino

Nemam zkusenost:)