Avatar uživatele
hapiky

Mohl by být člověk dokonalý, kdyby měl ještě 2. mozek, jenž by dělal statistiku, kalkulaci, pravděpodobnost, varování?

S tím, že by byl nezávislý na tom prvním, něco jako chytrý a chladný kalkulátor

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1902 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Opět hypotetická otázka. Kdyby jsou chyby… jde jen o mou úvahu.
Třeba až se stane člověk robotickým jedincem…

Mozek má dva účinky, tím druhým jsou sebeklamy a různé iluze. Ve vaší přechozí otázce, jste uvedl, že je „mozek“ schopen věřit i nepravdám. Teď mě napadlo, zda to také nesouvisí s funkcí hemisfér – zda převažuje

racionalita či emotivnost.

Ale dva mozky? I když, jak se to vezme.

"Druhý mozek? Máme ho ve střevech

Náš mozek budí dojem superpočítače, který řídí vše, co se odehrává v našem těle a mysli. Ukazuje se však, že je to trochu jinak. Například v našich střevech sídlí rozsáhlá struktura nervů, která řídí jejich činnost. Dokonce hodně samostatně. Někteří odborníci o ní občas mluví jako o druhém mozku. Ale častěji jí říkají enterická nervová soustava (ENS).

„ENS pociťuje a zpracovává emoce i problémy vytvářené jejím velkým bratrem,“ říká Irina Matveiková, expertka na rodinné lékařství, endokrinologii a poruchy příjmu potravy, která působí ve Španělsku.

„Zaznamenává i jakousi emocionální ozvěnu významných událostí v našich vnitřnostech. Je místem, kde silně pociťujeme strach, úzkost nebo fobie.

Ttato dvě nervová centra neustále komunikují. ENS například hraje úlohu v regulaci hormonů, které mozku říkají, kdy a jak hodně se máte najíst. Nervové buňky ENS dají mozku signál, když už jste najedení. A když se přejíte, můžou vyvolat žaludeční nevolnost." atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/486358-druhy-mozek-mame-ho-ve-strevech.html

--
Ale tento „mozek“ nemáte na mysli, takže buď se narodit jako siamské dvojč ,s dvěma hlavami, ale určitě jeden z nich nebude sloužit jen matematice, jak jste uvedl.

Nebo nosit další „mozek“ s sebou, jak je to dnes běžné, využívat „chytré telefony“, které už v současnosti slouží často jako „jediný mozek“.

Domnívají se, že myslí…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pre dokonalosť človeka nie je dôležitý počet mozgov, ale je dôležitá schopnosť využívať svoj mozog.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Vůbec ne. K životu potřebuješ svaly, mozek, přirození a peníze ROVNÝM DÍLEM, nic ze zmiňovanýho nemá prioritu! Mrkni na přírodu, ve většině fungují ČTYŘI ŽIVLY! A i tady, se samotným mozkem budeme jen mrzáky, kteří bez ostatního nežijí, nýbrž přežívají. Ale pozor, pravidlo čtyř je zde dobré pouze k životu, ne k přežití! A tady bych si dovolil nesouhlasit s Led. Dokonalostí života je IMHO PŘEŽÍT. A k přežití nám nepomůže ani přirození, ani svaly, peníze a dokonce ANI MOZEK. Co nám však pomůže? Jsou to INSTINKTY. A ty, jak díky vědy i víry známe, mohou doslova geniálně pracovat I BEZ MOZKU či s něčím pobobným, co se velmi vzdáleně podobá výpočetní technice, kterou otázka řeší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek