hapiky

Mohl by být člověk dokonalý, kdyby měl ještě 2. mozek, jenž by dělal statistiku, kalkulaci, pravděpodobnost, varování?

S tím, že by byl nezávislý na tom prvním, něco jako chytrý a chladný kalkulátor

Nejlepší odpověď
annas

Opět hypotetická otázka. Kdyby jsou chyby… jde jen o mou úvahu.
Třeba až se stane člověk robotickým jedincem…

Mozek má dva účinky, tím druhým jsou sebeklamy a různé iluze. Ve vaší přechozí otázce, jste uvedl, že je „mozek“ schopen věřit i nepravdám. Teď mě napadlo, zda to také nesouvisí s funkcí hemisfér – zda převažuje

racionalita či emotivnost.

Ale dva mozky? I když, jak se to vezme.

"Druhý mozek? Máme ho ve střevech

Náš mozek budí dojem superpočítače, který řídí vše, co se odehrává v našem těle a mysli. Ukazuje se však, že je to trochu jinak. Například v našich střevech sídlí rozsáhlá struktura nervů, která řídí jejich činnost. Dokonce hodně samostatně. Někteří odborníci o ní občas mluví jako o druhém mozku. Ale častěji jí říkají enterická nervová soustava (ENS).

„ENS pociťuje a zpracovává emoce i problémy vytvářené jejím velkým bratrem,“ říká Irina Matveiková, expertka na rodinné lékařství, endokrinologii a poruchy příjmu potravy, která působí ve Španělsku.

„Zaznamenává i jakousi emocionální ozvěnu významných událostí v našich vnitřnostech. Je místem, kde silně pociťujeme strach, úzkost nebo fobie.

Ttato dvě nervová centra neustále komunikují. ENS například hraje úlohu v regulaci hormonů, které mozku říkají, kdy a jak hodně se máte najíst. Nervové buňky ENS dají mozku signál, když už jste najedení. A když se přejíte, můžou vyvolat žaludeční nevolnost." atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/486358-druhy-mozek-mame-ho-ve-strevech.html

--
Ale tento „mozek“ nemáte na mysli, takže buď se narodit jako siamské dvojč ,s dvěma hlavami, ale určitě jeden z nich nebude sloužit jen matematice, jak jste uvedl.

Nebo nosit další „mozek“ s sebou, jak je to dnes běžné, využívat „chytré telefony“, které už v současnosti slouží často jako „jediný mozek“.

Domnívají se, že myslí…

Další odpovědi
led

Pre dokonalosť človeka nie je dôležitý počet mozgov, ale je dôležitá schopnosť využívať svoj mozog.

zjentek

Vůbec ne. K životu potřebuješ svaly, mozek, přirození a peníze ROVNÝM DÍLEM, nic ze zmiňovanýho nemá prioritu! Mrkni na přírodu, ve většině fungují ČTYŘI ŽIVLY! A i tady, se samotným mozkem budeme jen mrzáky, kteří bez ostatního nežijí, nýbrž přežívají. Ale pozor, pravidlo čtyř je zde dobré pouze k životu, ne k přežití! A tady bych si dovolil nesouhlasit s Led. Dokonalostí života je IMHO PŘEŽÍT. A k přežití nám nepomůže ani přirození, ani svaly, peníze a dokonce ANI MOZEK. Co nám však pomůže? Jsou to INSTINKTY. A ty, jak díky vědy i víry známe, mohou doslova geniálně pracovat I BEZ MOZKU či s něčím pobobným, co se velmi vzdáleně podobá výpočetní technice, kterou otázka řeší.