lexx

Mobil ve vesmíru

dá se běžným mobilem navázat spojení s členem posádky raketoplánu který je na oběžné dráze cca 300 km vysoko ?

Nejlepší odpověď
baghira

Ne. Technologický limit GSM je cca 35km, po softwarové úpravě timeslotů ve vysílači BTS 120km (používá se např. na ostrovech na moři a tak).
Navíc antény BTS jsou směrované na zemský povrch. ne do výšky.
Doplňuji:
Dalším limitem je rychlost, která by podle normy neměla být větší než snad 200 km/h. Takže problém se spojením může mít i leckterý dálniční pirát.

Další odpovědi
www

Kámoš ti tam letí a chcete si volat?
Smůla, jen přes jejich vesmírné středisko a všichni to uslyší ☹