Savier

Mír na zemi nastane, když budeme žít Vánoce každý den?

Chybí zdroj ciltátu, případně jeho autor

Nejlepší odpověď
Filip84

Mir na Zemi nastane, až na Zemi nebude žádný člověk. S ohledem na tu skutečnost, že jsi člověk, je pro Tebe tato vidina více než nepříjemná! 😃

Člověk v míru nikdy žít neuměl, neumí a umět nebude. Tak se s tím smiř a neřeš koniny!

Další odpovědi
Disraeli

Ne, to už by pak nebylo nic výjimečného.
Navíc mír a klid na Zemi nebývá ani o Vánocích.

Viděl bych to na světovou vládu, jeden stát ve formě monarchie, založené na spravedlnosti, na dobrém, efefktivním systému a organizaci. O jedné politice, ekonomice, armádě a jednom hlavním právu (právním systému a zákonech). Pak by teoreticky mohl nastat dlouhodobější a udržitelný mír.
Ve stabilním a dobrém státě nemusí docházet k občanským válkám ani nepokojům ani nemusí mít velkou kriminalitu a nespokojenost…jedno jak velký.
Spolu s tím, že by se trochu měla změnit i mentalita (na mírumilovnější) a odstranit ego, nepřátelství, chamtivost, aj. Plno států a občanů se připravuje na válku, učí se jak válčit, postupují výcviky apod. Nikdo se ale pořádně neučí, jak žít v míru. Jistě, měla by to splňovat společnost, rodina a škola (ale nesplňují). Protože to není v zahrnuto v automatické socializaci – jak se očekává. Není to samozřejmé. Je třeba se tomu učit. Jako i třeba ctnostem.

da ny

I Vy jeden Komiku 😉
NE.
Mír na Zemi (asi nemáte na mysli, svou zem(/podlahu, v bytě, nebo zem na zahradě),
nejsou Vánoce, každá den 😉 3/4 světa neví, co znamenají/jsou, pro
křesťanské země, pro křesťana Vánoce!
Jistě víte ze ZŠ (nebo z obecného přehledu člověka o světě), že na planetě Zemi, po staletí, tisíciletí NEBYL a NENÍ
MÍR! Vždy se někde válčilo, válčí…
Postarají se o to vždy, jen lidé.

zjentek

Pokud NATO zaútočí, bude to bezpochyby o Vánocích anebo podobném svátku. Podlí jsme na to dost. Děkuju.

Roman71

Saviere, vánoce stranou..
Zaprvé, s křesťanstvím má tato tradice společné jen motivy, a zadruhé, mír nastane až lidé po celém světě přestanou chtít bojovat a zničí všechny zbraně. Dokud tady budou lidské vlády, bránící celosvětovému míru, ani každodenní slavení tradic nepřivolá celosvětový mír. Ten přijde až nad celou zemí bude vládnout jediná spravedlivá vláda – Boží království, a všechny lidské vládní systémy (hájící své vlastní zájmy) budou jednou a pro vždy věcí minulosti.

annas

Myslím si, že ne,. Kdysi měly Vánoce duchovní charakter, dnes jsou to svátky konzumní.
Ale jdou ruku v ruce s duchem doby. Časy se mění, jak říká Ovidius , a my se měníme v časech.

Neuvedl jste zdroj citátu a kdo jej vyslovil.

Když se podíváte do odkazu, tak zjistíte, že ve 20. století došlo k vánočnímu příměří, ale k zastavení bojů to nepomohlo,.

„Vánoční zázrak na západní frontě se stal v roce 1914,.
První Vánoce tzv. Velké války roku 1914 vešly do dějin mimořádnou událostí. Na některých úsecích západní fronty došlo ke spontánně uzavíranému příměří. Při něm si britští a němečtí vojáci znepřátelených stran zazpívali koledy, někteří si vyměňovali dárky, popili spolu i pojedli. Slavení svátku s protivníkem si zaslouží název „vánoční zázrak“. Příměří započalo 25. prosince.
Je to jeden z nejsilnějších vánočních příběhů vůbec O této nečekané, dojemné a již nikdy neopakované události ví snad každý. Na přelomu válečných let 1914/1915 se zmínky o nečekaném spojení nesmiřitelných rivalů objevily v dobových novinách a lidé, kteří pořád věřili, že válka co nevidět skončí, to považovali za dobré znamení a předpoklad brzkého skončení bojů. Jenže tak se nestalo“

Vánoce v současnosti mají zcela jiný charakter , proto by ani jejich oslava neměla vliv na zastavení válek. Ztratilo se původní poselství Vánoc, tedy křesťanský charakter, oslvvaa narozenío, nikoliv smrti,, k níož by ve válce došlo,.

Vánoce se slaví téměř na celém svwtě
Ale jdou ruku v ruce s duchem doby. Přece ČAY se mění a lidé v nich.

Vánoce připomínající narození Ježíše Krista, kadoročně slaví výhradně) 25. slaví do určité míry téměř každá země na světě (viz celá tabulka na spodní straně) a miliardy lidí po celém světě. Vánoce jsou jak náboženským, tak kulturním/světským svátkem, který zahrnuje nejen narození Krista, ale také mnoho nenáboženských tradic, jako je rozdávání dárků, zdobení stromků, setkávání s blízkými a obecné cítění míru a dobré vůle.
Proto o Vánocích nastával klid zbraní.

„Kdo chce mír, chystá se na válku“ je obecná myšlenka na prevenci konfliktů. Zdůrazňuje nutnost být připraven k boji, aby se mír mohl udržet. Pro udržení míru je nezbytné mít silnou armádu, dobré diplomatické vztahy a silnou vnitřní politiku" Latinské přísloví

Disraeli

da na, to není tak úplně pravda. Za jedno Vánoce se slaví skoro úplně všude (až na pár zemí). Za druhé, že by pro „nekřesťany“ znamenaly něco jiného, než pro křesťany? A co vlastně znamenají pro křesťany? Tyto svátky prošly velkou komercializací, socializací a globalizací a staly se (kulturním) fenoménem. Má to však i pozitiva – překročilo to náboženský rámec a i v těch nekřesťanských zemích se to stalo jistým symbolem sociální soudržnosti, jednoty, obdarování, posílení vztahů a pout i v celé komunitě. Fakticky zase takový rozdíl není mezi Vánocemi. Jistě oni třeba neoslavují narození Krista, ale na tom vlastně vůbec nezáleží (nemluvě o tom, že to neslaví ani velká spousta křesťanů, nebo že Vánoce slaví i velká spousta ateistů nebo že spousta vánočních tradic je poměrně nová nebo že za předpokladu existence Ježíše, je extrémně nepravděpodobné, že se narodil v prosinci a v období dnešních Vánoc…takže z náboženského/křes­ťanského hlediska to taky nedává smysl. Zástěrečně se nábožensky slaví tak možná saturnálie/kro­nie ;)).

da ny

Detaily jsou zbytečné.
Asi v polovině světa jsou sice Vánoce státními svátky.
Žijí v nich však spousty národností pro které to svátky nejsou. Mnozí jsou v USA, ve Francii, v Německu, Švédsku a jinde.
Pokud se v nějaké zemi obecně nevedou Vánoce (celý arabský svět, muslimové, Indie,
Čína, část Ruska a Ukrajiny aj. ), jejich „hodnota“ a význam (v našem pojetí), je nezajímá.
Mají jiné, uznávané svátky a hodnoty.
Vánoce „mají“ jen někteří křesťané, žijící v takových zemích.
Vánoce?
Pro mnohé občany, žijící v křesťanské kultuře, držící Vánoce, je to čas pokrytectví.
Celý rok si na sebe známí a rodina, ani nevzpomene a na Vánoce jsou plní.

https://www.no­vinky.cz/clanek/zah­ranicni-svet-na-245-milionu-krestanu-pronasleduji-uz-v-73-zemich-sveta-40268459
míru, naděje, pokory a lásky?
Pro mnohé lidi jsou to dny volna, požitku, obžerství a chvilkového „zklidnění.
Stresu, honění se za úklidem, dárky (předhánění se, kdo dá víc. Stresu,
že nemůže dětem, partnerovi dopřát nic. Jen tu lásku a porozumění,
které si, ani v rodinách neumí lidé dopřát.
Vánoce jsou časem největšího umírání, odchodu blízkých.
Stresem pro některé osamělé.
Někde jsou Vánoce, jen komerční "svátky“. Ten význam a proč „jsou“, jsou jim
neznámé a s mírem (ani v duši), je spojené nemají.