Městský byt, podvod

Dobrý den, chci se zeptat, jak se bránit nebo popřípadě co dělat v následujícím případě. U nás ve městě žádala známá o městský byt. Je rozvedená, pracuje a zůstaly jí tři děti, které se samy u soudu rozhodly, že nechtějí být s otcem. Byt však dostala dcera jedné pracovnice MěÚ, která nemá žádné děti, tudíž je bez závazků a je svobodná. O pracovnici na MěÚ se ví, že má jakýsi „poměr“ s výše postavenou osobou na úřadě. Pracovnice ví něco na výše postaveného pracovníka a ten pronajímá byt její dceři bez závazků, který ještě dcera nakonec pronajímá. Zajímá mne, jestli lze poslat na město nějakou kontrolu nebo něco podobného, když dostane byt mladá, svobodná holka a ne slušná matka tří dětí. (Jakýsi poměr pracovnice MěÚ s jiným pracovníkem v MěÚ píši jen informativně, samozřejmě, že to nikdo nikde nedokáže..)

Nejlepší odpověď
stana73

Město by mělo vyhlásit soutěž,nebo konkurz na byt,mělo by se hlasovat,nebo losovat.Taky by měli informovat na úřední desce o hospodaření s majetkem města.O všem rozhoduje zastupitelstvo.Jde třeba podat odvolání,těžko však říct,co se zrovna u vás děje,jak velké je město a kolik máte členů zastupitelstva,atd.

Další odpovědi
Hlada

To, co popisujete, je obraz pokrouceného pronajímání bytů, kdy dvacet let od „revoluce“ je možné tentýž byt pronajímat za diametrálně odlišné částky. Dokud bude regulace nájemného, bude možnost byt přepronajímat dráž, bude možná machinace, kterou popisujete. Je to názorný příklad toho, komu ve výsledku regulace nájemného slouží. Vaše známá by si měla koupit svůj byt a platit raději úroky z hypotéky než nájemné.

Fidel

Běžte na policii a odejte trestní oznámení na podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby podle §329 TZ a možná i podvodu. Bude to tak, že vy tam odvykládáte vše, co víte, policajti udělají protokol a začnou to vyšetřovat. Když nic nezjistí odloží to. Když jo, pachatelé budou obviněni…