musak

Když je fiktivní smlouva jaký bych měl platit nájem za obecní byt?Soud mě určil tržní

Měl jsem obecní byt a zjistilo se,že mám absolutně neplatnou smlouvu.Soud mě určil,že musím platit tržní nájem.Tento nájem je vyšší než byla neplatná smlouva.

Odpovědi
zzzzz

Pokud je rozhodnutí soudu pravomocné, tak je platné!!!
Pokud ještě nenabylo právní moci, protože je prvoinstanční, můžete využít opravného prostředku.

anonym

Nerozumím tomu, na co se tady ptáš. Nájemní smlouvu s obcí jsi měl neplatnou, takže ti nájemné určil soud. Toto je zatím konečné řešení.
Fiktivní smlouva s obcí neexistuje. Buď máš řádnou nájemní smlouvu, nebo nemáš nic. Pokud tu píšeš o smlouvě „fiktivní“, tak jde o nějaký podvod. Otázkou zůstává, z čí strany.
Závěr je jasný – pokud nedostaneš od obce novou a !platnou! nájemní smlouvu, tak budeš muset platit tržní nájemné tak, jak to určil solud.