Avatar uživatele
annas

Méně známé, ale moudré, humorné i rozverné střípky o mouše. Je snadné je pochopit, když i člověk má své mouchy?

  1. "Zeptej se much, jsou-li vlaštovky nevinná stvoření? Afghánské přísloví
  2. Moucha orala – volovi na rohu dřepěla. Čínské přísloví
  3. Buvolům nehraj na kytaru, po vrabcích nestřílej kulkami, mouchám nestínej hlavy mečem. Vietnamské přísloví
  4. Nic nebylo stvořeno nadarmo, ale moucha k tomu má velice blízko. M Twain
  5. Moucha, která nechce být usmrcena, udělá nejlépe, když si sedne rovnou na plácačku." M. Twain

https://books­.google.cz/bo­oks?id=OFHk8JPcZi4C&p­g=PA304&lpg=PA304&dq

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2019/06/23/16/59/fly-4294261_960_720.jpg


Otázku mám uloženou již velmi dlouho ve svém archivu. Likviduji jej, tudíž jsem se rozhodla otázku o mouše vložit.

Většinou mouchu považujeme za obtížný hmyz, ale občas i čert mouchy lapá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, fcoop, paul1, Anikitos, independent, aliendrone před 1751 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Myslím, že neni obtížné je pochopit, pokud se zamyslíme , bereme uvedenou nadsázku a převedeme si do života lodí. Je to obdobné jako všechna přísloví na světě. Většinou v sobě skrývají velkou moudrost.
1.. Každý z nás vidí realitu trochu jinak a i jinak ji chápe.
2. I ten kdo nic nedělá může občas řídit velké věci, ať už úmyslně, nebo si jen myslí, že vše řídí.
3 Všechno chce své. Každá činnost, každé řemeslo i každá práce.
Samozřejmě, M Twain m vždy pravdu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Řekl bych, že ano, tedy… DOMNÍVÁM SE, že jsem ta přísloví pochopil. :)
Mně se zamlouvá ta 4, ale to asi není překvápko. ;)

Tato otázka navozuje pro mne MNOHEM ZAJÍMAVĚJŠÍ otázku – jak to přijde, že se „likviduje archiv“? Neslouží náhodou k tomu, aby „neužitečně“ zabíral místo na disku (popřípadě se na něj prášilo v nějaké místnosti) až do doby, než na něj padne oko budoucího pokolení historiků? Tedy tzv. „pro strýčka Příhodu“ a jeho otevření nastane jen v případě naprostého zoufalství/nutné potřeby, každopádně nepřetržitě chráněn jako oko v hlavě? Jak si tu likvidaci tedy mám vysvětlit? :o ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Aliendrone,

jde jen o část archivu, v němž jsou shromažďovala výroky, citáty apod., pro použití na Odp.

Omlouvám se,. víc veřejně nenapíši.

před 1749 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek