annas

Méně známé, ale moudré, humorné i rozverné střípky o mouše. Je snadné je pochopit, když i člověk má své mouchy?

  1. "Zeptej se much, jsou-li vlaštovky nevinná stvoření? Afghánské přísloví
  2. Moucha orala – volovi na rohu dřepěla. Čínské přísloví
  3. Buvolům nehraj na kytaru, po vrabcích nestřílej kulkami, mouchám nestínej hlavy mečem. Vietnamské přísloví
  4. Nic nebylo stvořeno nadarmo, ale moucha k tomu má velice blízko. M Twain
  5. Moucha, která nechce být usmrcena, udělá nejlépe, když si sedne rovnou na plácačku." M. Twain

https://books­.google.cz/bo­oks?id=OFHk8JPcZi4C&p­g=PA304&lpg=PA304&dq

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2019/06/23/16/59/fly-4294261_960_720.jpg

Otázku mám uloženou již velmi dlouho ve svém archivu. Likviduji jej, tudíž jsem se rozhodla otázku o mouše vložit.

Většinou mouchu považujeme za obtížný hmyz, ale občas i čert mouchy lapá.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že neni obtížné je pochopit, pokud se zamyslíme , bereme uvedenou nadsázku a převedeme si do života lodí. Je to obdobné jako všechna přísloví na světě. Většinou v sobě skrývají velkou moudrost.
1.. Každý z nás vidí realitu trochu jinak a i jinak ji chápe.
2. I ten kdo nic nedělá může občas řídit velké věci, ať už úmyslně, nebo si jen myslí, že vše řídí.
3 Všechno chce své. Každá činnost, každé řemeslo i každá práce.
Samozřejmě, M Twain m vždy pravdu.

Další odpovědi
aliendrone

Řekl bych, že ano, tedy… DOMNÍVÁM SE, že jsem ta přísloví pochopil. :)
Mně se zamlouvá ta 4, ale to asi není překvápko. ;)

Tato otázka navozuje pro mne MNOHEM ZAJÍMAVĚJŠÍ otázku – jak to přijde, že se „likviduje archiv“? Neslouží náhodou k tomu, aby „neužitečně“ zabíral místo na disku (popřípadě se na něj prášilo v nějaké místnosti) až do doby, než na něj padne oko budoucího pokolení historiků? Tedy tzv. „pro strýčka Příhodu“ a jeho otevření nastane jen v případě naprostého zoufalství/nutné potřeby, každopádně nepřetržitě chráněn jako oko v hlavě? Jak si tu likvidaci tedy mám vysvětlit? :o ;)

annas

Aliendrone,

jde jen o část archivu, v němž jsou shromažďovala výroky, citáty apod., pro použití na Odp.

Omlouvám se,. víc veřejně nenapíši.