hapiky

Mělo by se na silně vznětlivé lidi či tzv. nerváky pohlížet spíše jako na postižené, než na odsouzeníhodného neurotika?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mělo by se na ně pohlížet jako na jakéhokoliv jiného člověka. Nejde o patologickou úchylku, ale o charakterovou vlastnost. Takový člověk má možnost své chování omezit, třeba nějakými terapiemi nebo tréninkem. Pokud o to nestojí, pak ať si sám nese i následky.

Další odpovědi
ivzez

Ne.
Nemělo by se na ně pohlížet ani jedním ze zmíněných způsobů.

aliendrone

Teď jsi mne dostal – buď obojí ano NEBO obojí ne, ale vážně nevím, jestli jedno ano a druhé ne. :/