Rokio

Měli jste na SŠ nějaké úspěchy?

Dokázali jste na střední něco, co většina vašich spolužáků nedokázala? V čem jste byli výrazně nadprůměrní tak, že jste něco dokázali, co jen málakdo?

Píšu například o doplomech, dobrých známkách z obtížného předmětu, atletických výkonech atd.

Nejlepší odpověď
Kepler

Byl jsem nejlepší v chemii z celého ročníku a sestřelil jsem plechovku vlastní močí na 2 m.

Další odpovědi
anonym

Byl jsem 5. v matematické soutěži Kolkan. 1. za školu, 2. za okres. Vyhrál jsem 1.-3– místo v literárních/re­citačních soutěžích (asi 7 celkem). Naučil jsem se programovací jazyk NASM za 3 dny, LISP za 6 dní, C/C++ za 2 týdny a C# + ASP/Forms/WCF + MVC a web obecně (PHP, JS, HTML, CSS, …) celkem za 2 měsíce. Vytvořil jsem přesnou zubní náhradu hned při přijímacích zkouškách – bez předešlých zkušeností jenom podle 2 2D nárysů promítnutých projektorem. Během únavného a poněkud nesprávného výkladu našeho matematikáře mi došel vzorec čísla Pí – jen tak, podle toho, co jsem se tehdy dozvěděl o tangens a cosinus. Tento vzorec jsem pak použil ke kompresnímu algoritmu. U technologického postupu jsem pochopil výklad za 4 měsíce jenom z výtahu, co nám profesorka udělila jako přehled učiva. Proti spolužáku se šachovnicí jsem dokázal patovat partii jenom z paměti – bez předchozích nebo budoucích pokusů – zády k němu …V onom jazyce C#, kterému jsem tehdy věnoval sotva 2 měsíce, jsem si pak našel práci, kde jsem kompletně vylhal znalosti a zkušenosti. Vše potřebné jsem se naučil až za běhu – nepozorovaně hned při prvních výkladech fungování dané aplikace jsem pochopil co dělá a naučil se, že nesmím práci vykonat rychle a efektivně, abych v dané firmě mohl pracovat až do dnes. Naučil jsem se hrát blbého a pracuji tak, abych měl pořád co vykázat a dost vydělával – stejně jsem za všechny zlepšováky a názory neschytal pochvaly – spíše naopak … Pořád zvažuji, zda vyjít s inteligencí najevo, ale prostě nechci nést odpovědnost za nějaký velký důležitý celek. Navíc mám takto skryté páky, jak si život ulehčovat. Čím dál více mne tíží vědomí, že bych mohl přecijen něco pro společnost udělat …

Herjulfson

Trochu neskromně – celý můj život je jeden velký úspěch. V té době to bylo několik medailí z republikových přeborů, nejlepší prospěch v ročníku, maturita s průměrem 1 … Otázkou zůstává co vše se může považovat za úspěch nebo třeba i bohatství. Abych všem hnul trochu žlučí … jsem také hodně bohatý. Pro závistivce jen dodávám, že není bohatý ten kdo má nejvíc, ale ten, komu stačí nejméně.

quentos

Několikeré umístění mezi medailisty na olympiádě z angličtiny; čestné uznání v celostátní literární soutěži.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.