Avatar uživatele
Jan12345

Poradíte, co má dělat, jak se učit atd. abych si zlepšil prospěch v 1. ročníku?

Zdravím,chtěl jsem se zeptat jaké jste měli známky když jste šli na SŠ ze základní školy ? Já teď jsem v prváku máme sice pár známek ,ale mám nějaké dobré a nějaké špatné a jsem z toho špatnej přitom se furt skoro učím.Co mám dělat a vadí to ,že bych procházel např s trojkama?Napište svůj názor a co bych měl dělat ,abych to zlepšil.Dekuji

Původní neotázka
Prospěch v prváku

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2741 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Krásne napísané „přitom se furt skoro učím“, ale zjavne v tom bude chyba. Netreba sa „furt skoro“ učiť, stačí len vtedy, keď hlava je uvoľnená a učiť sa s plnou pozornosťou, hoci aj krátku dobu, ale pravidelne, naplno a hlavne rozumieť tomu, čo sa učíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Záleží na tom, jestli chceš jít na medicínu a potřebuješ průměr známek 1.1 nebo půjdeš na humanitu kde budeš psát Scio testy a známky ze střední ti budou k ničemu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Přechod z ZŠ na SŠ bývá trochu… „darda“. Nepíšeš které předměty Ti jdou a se kterými máš problém. Doporučuju učit se nikoli tak, aby ses něco naučil z paměti, ale tak aby danou problematiku pochopil (tj. pochopil význam toho co se tam děje a byl schopen to použít) – tohle se týká hlavně technických předmětů. Často může pomoct pokud si uděláte studijní skupinku z žáků na přibližně stejné úrovni. Pokud něco nechápate, můžete zkusit hledat každý v jiné literatuře, pak výsledky prodiskutovat a vyjasnit. Samozřejmě je možnost požádat o pomoc vyučujícího. Pokud za ním přijdete s tím, že ohledně dané látky jste našli jisté informace ale stále vám něco uniká (a popíšete co nejpřesněji co), pravděpodobně vám rád pomůže. (možná to tak někdy nevypadá, ale spousta a snad většina vyučujících opravdu ráda vidí u svých žáků zájem o látku a pokrok v jejich schopnostech)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

ono by bylo asi výhodné najít pro sebe také vhodný učební styl. Není to pro každého stejné. Napsal o tom např. Jiří Mareš „Styly učení žáků a studentů“. Mohli by to mít v knihovně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Většinou se stává, že přechodem ze ZŠ na SŠ se známky trochu zhorší. Je „hezké“, že tě to mrzí. Bude líp, nevzdávej se! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Rozhodně se kvůli škole nedeptej. Já se třeba ve škole neučil nikdy, ani na SŠ, je to naprosto zbytečné, a hlavně, ztráta tvého cenného času.

V prvním pololetí můžeš mít ze všeho pětky a ve druhém čtyřky = projdeš, a o to přeci jde, ne?

Jestli máš trojky, tak se zbytečně namáháš…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

Tento přechod ze ZŠ na SŠ bývá běžný. Nejlépe je se zaměřit na úspěch ne na znalosti. Připravit se na testy a na zkoušení, nikoho nezajímá co víš jaké máš vědomosti ale jen známka. Tímto způsobem proplouvají všichni šprti, dělají to na efekt. Ti poctivé, co se snaží vše obsáhnout a pochopit zpravidla selžou. Takže najdi vhodný kompromis mezi vědomostmi a úspěchem. mě to také trvalo asi rok než jsem to pochopil a první ročník byl takový „špatný“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek