Jan12345

Poradíte, co má dělat, jak se učit atd. abych si zlepšil prospěch v 1. ročníku?

Zdravím,chtěl jsem se zeptat jaké jste měli známky když jste šli na SŠ ze základní školy ? Já teď jsem v prváku máme sice pár známek ,ale mám nějaké dobré a nějaké špatné a jsem z toho špatnej přitom se furt skoro učím.Co mám dělat a vadí to ,že bych procházel např s trojkama?Napište svůj názor a co bych měl dělat ,abych to zlepšil.Dekuji

Původní neotázka
Prospěch v prváku

Nejlepší odpověď
led

Krásne napísané „přitom se furt skoro učím“, ale zjavne v tom bude chyba. Netreba sa „furt skoro“ učiť, stačí len vtedy, keď hlava je uvoľnená a učiť sa s plnou pozornosťou, hoci aj krátku dobu, ale pravidelne, naplno a hlavne rozumieť tomu, čo sa učíš.

Další odpovědi
anonym

Záleží na tom, jestli chceš jít na medicínu a potřebuješ průměr známek 1.1 nebo půjdeš na humanitu kde budeš psát Scio testy a známky ze střední ti budou k ničemu.

Dochy

Přechod z ZŠ na SŠ bývá trochu… „darda“. Nepíšeš které předměty Ti jdou a se kterými máš problém. Doporučuju učit se nikoli tak, aby ses něco naučil z paměti, ale tak aby danou problematiku pochopil (tj. pochopil význam toho co se tam děje a byl schopen to použít) – tohle se týká hlavně technických předmětů. Často může pomoct pokud si uděláte studijní skupinku z žáků na přibližně stejné úrovni. Pokud něco nechápate, můžete zkusit hledat každý v jiné literatuře, pak výsledky prodiskutovat a vyjasnit. Samozřejmě je možnost požádat o pomoc vyučujícího. Pokud za ním přijdete s tím, že ohledně dané látky jste našli jisté informace ale stále vám něco uniká (a popíšete co nejpřesněji co), pravděpodobně vám rád pomůže. (možná to tak někdy nevypadá, ale spousta a snad většina vyučujících opravdu ráda vidí u svých žáků zájem o látku a pokrok v jejich schopnostech)

xxx3

ono by bylo asi výhodné najít pro sebe také vhodný učební styl. Není to pro každého stejné. Napsal o tom např. Jiří Mareš „Styly učení žáků a studentů“. Mohli by to mít v knihovně.

marci1

Většinou se stává, že přechodem ze ZŠ na SŠ se známky trochu zhorší. Je „hezké“, že tě to mrzí. Bude líp, nevzdávej se! 🙂

anonym

Rozhodně se kvůli škole nedeptej. Já se třeba ve škole neučil nikdy, ani na SŠ, je to naprosto zbytečné, a hlavně, ztráta tvého cenného času.

V prvním pololetí můžeš mít ze všeho pětky a ve druhém čtyřky = projdeš, a o to přeci jde, ne?

Jestli máš trojky, tak se zbytečně namáháš…

Cenobita

Tento přechod ze ZŠ na SŠ bývá běžný. Nejlépe je se zaměřit na úspěch ne na znalosti. Připravit se na testy a na zkoušení, nikoho nezajímá co víš jaké máš vědomosti ale jen známka. Tímto způsobem proplouvají všichni šprti, dělají to na efekt. Ti poctivé, co se snaží vše obsáhnout a pochopit zpravidla selžou. Takže najdi vhodný kompromis mezi vědomostmi a úspěchem. mě to také trvalo asi rok než jsem to pochopil a první ročník byl takový „špatný“.