_Bůh_

Měli by Ukrajinci v Česku pracovat?

Podle ČT24 je pouze 18 % ukrajinských uprchlíků zaměstnáno. Což teda pokud jsou polovina děti a dalších x osob se o ně musí starat, relativně vysoké číslo. Lidé říkají, že by Ukrajinci měli makat a ne jen pobírat dávky (které tedy vyjma 5000 Kč příspěvku vůbec nedostávají). Jiní říkají, že nám Ukrajinci berou práci (jakkoliv pracovní vízum v Česku dostane v zásadě kdokoliv z celého světa, jen se podívejte kolik tisíc Vietnamců přijede do ČR každý rok, a nikdo to neřeší).

Odpovědi
Rokio

Ano, musejí přece makat, když tu chtějí žít

Pokud jsou zdraví a je jim nad 15 let, tak ano.

paul1

Ano, musejí přece makat, když tu chtějí žít

Samozřejmě.

halfksv en

Ano, musejí přece makat, když tu chtějí žít

Kazatel

Ne, nebudou Čechům brát práci

Jen ať si odpočnou, peněz na jejich obživu máme dost, případně je splatí další generace Čechů, my můžeme třeba rohlíkem za 10 a chlebem za 100 Kč.

Lukáš Rusek

Ano, musejí přece makat, když tu chtějí žít

Samozřejmě. Všichni Ukrajinci 18+ by měli pracovat. Dal bych jim čas (volno) ještě do začátku letních prázdnin. A pak všichni pracovat kdo chce peníze. Jako my musíme tak oni také. Výjimky jsou jasné. Zdravotní a tělesně postižení nebo jinak nezpůsobilí práci živeni státem.

Filipos120

Ano, musejí přece makat, když tu chtějí žít

Porkman

Ano, musejí přece makat, když tu chtějí žít

Práce je tady dost, po tom, co byl premiérem Babiš.