I am Kejbý

Měli by mít homosexuálové možnost adopce?

Povolili byste to? Já osobně na tom nevidím vůbec nic špatného, myslím, že není možné, aby to, že dítě vyrůstá v prostředí osob stejného pohlaví, nějak pozměnilo jeho orientaci, takže v tom nevidím nejmenší problém. Ale vím, že hodně lidí je proti. Proč?

Nejlepší odpověď
arygnoc

zcela výnimočne nad čiaru:

NIE!

kedysi bola homosexualita trestný čin.
potom sa to zrušilo.
potom prestala byť homosexualita považovaná za chorobu (ktorou rozhodne je, pretože sa jedná o stav nenormálny [alebo nie? je teda s chlapom neobcujem, neviem, ako ostatní páni, ale asi by som sa povracal]).
potom sa povolili tzv. registrované partnerstvá – no dobre, ak to považujeme za právny krok (nie správny krok), ktorý umožňuje jednému pupuš dediť po druhom, ošetrovať ho a pod., budiž, ale nechajme to iba ako právny krok.

ale dať im deti?
veď už jednou sexuálnou nenormalitou trpia, čo keď sa v nich prebudí druhá – pedofília?
hrozím sa toho, že prípadne ešte iné zvrátenosti.
kto potom bude vinný – tie 4% alebo celá spoločnosť?
kto to potom vysvetľovať postihnutým deťom?
kto ich ochráni?

nie, nie, nie.
zveriť nenormálnym ľuďom do rúk deti, k tomu ešte cudzie, je bláznovstvo, som zásadne proti.

ostatné v diskusii.

Další odpovědi
ten který je

Ano,je potřeba nahradit klasickou rodinu homosexuálním párem,otec a matka je přežitek že!?Kam ten svět spěje…

anonym

Jsem dosti toleratní, ale tohle ne-e. Už jsem tu psal před rokem, žena nenahradí muže a muž ženu. Dítě navíc kopíruje rodiče a nese si do svého života to, co prožilo jako dítě. Mělo by úplně jiný pohled na sexualitu a zastoupení otce, matky. Pro mě by to byl myšmaš.
-
Mohlo by se stát že děcko neví čí je, jak se sexuálně orientovat. Takový bumerang pro registrované páry.
-
Jak se zachovají registrované páry k děcku, které bude heterosexuální?

zzzzz

Už jsme to tu několikrát diskutovali.

Já s tím také souhlasím, pokud je to v zájmu dítěte. Myslím si, že je lepší mít dva rodiče stejného pohlaví, kteří ho milují, dají mu domov, vzdělání atd. než být v ústavu.

Zcela jistě je pro dítě nejlepší vlastní rodina, pokud ta selže, tak je vhodná heterosexuální náhradní rodina, a pokud se žádná nenajde tak pak bych dítě nabídla k adopci homosexuálům. Je strašné, kolik dětí musí žít v ústavech:-(((
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyby-jste-meli-rozhodnout-zda-povolit-snatky-homosexualu-v-cr-jak-by-jste-ucinili
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/delal-se-nekdy-pruzkum-zamerenej-na-to-ze-by-se-ptali-deti-ktery-adoptovali-homosexualove-jaky-mely-detstvi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souhlasili-by-jste-s-adopci-deti-pro-lesbicky-nebo-gaye

Damiana

Za sebe, ze zkušenosti – říkám zásadně NE!
Klasická rodina je táta a máma, ne dvě buzny (od „Putnova povstání“ naprosto běžné, legální pojmenování).
Souhlasím s uživateli Arygnoc; ten, který je, Questaman. Problémy, které zákonitě nastanou, přesně popsal Mirdas.
Homosexualita je proti přírodě – to budu opakovat stále. Lze namítnout, že i v přírodě se homosexuální jedinci vyskytují… Jistě… I přírodě se občas „povede“ zmetek. Ovšem z hlediska reprodukce jsou tito tvorové naprosto bez významu (stejně jako neplodní jedinci).

Zpátky k otázce…
Dítě nedokáže druhé drsně odpálit (což často nedovede ani některý dospělý) a nejen dětský kolektiv (ale i sousedé, širší rodina apod.) zkrátka okolí, dovede být někdy opravdu velmi zlé. Malým dětem je to vcelku jedno, kde jsou. Hlavně, že jsou jim splňovány základní potřeby a někdo je na ně hodný. Z homosexuálů zatím „nemají rozum“… Problémy se objeví později… Když jim přijde divné, proč jiné děti mají maminku a tatínka a oni mají doma Karla a Vencu…
Případy sebepoškozování, drogová závislost, nenávist… To vše na sebe nedá dlouho čekat. Někdo může namítnout, že všechno je pro děti lepší, než být v ústavu… Ano, děti chtějí rodinu, chtějí mít zázemí, ale to by nesměla existovat většinová společnost, do které ony děti chtějí patřit.
Už to, že jsou adoptované je obvykle stigma – aneb, vždy se najde nějaký třídní ranař, který jim to drsně dá pocítit – a to, že mají doma „homosexuální rodiče“, to je – zejména pro puberťáky – velké sousto. Často to „připomenou“ i učitelky, na sousedky je v tomto směru také „spoleh“…

Lidskou přirozeností při vývoji a dospívání je napodobovat to, co mu v úrovni jeho inteligence přijde zajímavé a potřebné. Pro někoho je to mít super autíčko na dálkové ovládání, poté značkovou mikinu či mobil, být první v soutěži nebo mít nejhezčí holku ze školy apod.
Tyto děti navíc bývají obvykle citlivější a zranitelnější.
Znám případ, kdy šestnáctiletý chlapec, který měl otce homosexuála (přitom s ním nežil, bydlel u matky a jejího nového partnera, ale vědělo se to) spáchal sebevraždu po odmítnutí dívkou, která mu řekla, že se nebude zahazovat s polobuzerantem.
Dítě není papoušek, ani módní doplněk v hraní si na „normální“ rodinu. Je tu totiž i otázka toho, jak vysoce je to pro některé buzny skutečná touha po dítěti a do jaké míry módní záležitost, kdy se to „nandá“ heterosexuální (zatím!) většině, neboť jde vlastně o jakousi provokativní výhru… Promiskuita, exhibicionismus, sexuální úchylky a pedofilie – to vše se v homosexuální společnosti vyskytuje v daleko větší míře… Ale to by bylo na dlouho.
Zkrátka – já říkám buznám rázně NE.

led

K tejto téme je tu pomerne dosť otázok a odpovedí.
Jednoznačná odpoveď na takúto a podobné otázky:
Ano, pokiaľ je adopcia dieťaťa k jeho prospechu, môžu byť adoptívní rodičia ľudia akéhokoľvek pohlavia schopní starať sa a vychovávať maloleté dieťa v jeho prospech, (prípadne to môžu byť aj iné živočíchy, zvieratá, vtáci, zelení trpaslíci, UFO).
Dôležitý je prístup a spôsob výchovy. Nie je pravda, ako mnohí tvrdia, že partneri rovnakého pohlavia nie sú schopní vychovať hetero dieťa, platí to i naopak.
Kto rozmýšľa, vie, že uniformovaná originalita u človeka, mu môže byť na škodu. V celej histórii ľudstva sa toto potvrdzuje.
Boží výtvor, originál Človeka – Adam, po svojom vzniku nezanechal matricu na výrobu kópií Adama, tak vzniklo mnoho podôb človeka, či už fyzických, tak i duševných. Z toho je jasne, že, napriek cirkevnému tvrdeniu, Božím zámerom bola rôznorodosť človeka a jeho vzťahov, ale len zo vzťahu dvoch rôznych pohlaví môže pokolenie fyzicky pokračovať. Tým dal človeku voľnosť pri jeho rozhodovaní o svojej budúcnosti.
Veď samotné odsudzovanie a následná polemika o tomto je porušením Základnej listiny ľudských práv, ide o diskrimináciu ľudí s inou orientáciou.
Doplňuji:
arygnoc, Questman, Damiana,
krásne výpovede človeka, vašich skúseností. Vzhľadom na názorovosť otázky, iná ako názorová odpoveď by sa sem ani nehodila.
Súhlasím, že dieťa takýchto rodičov to má omnoho ťažšie vo spoločnosti rovesníkov i verejnosti. Ale zamyslel sa niekto prečo?
Prečo sa verejnosť k takémuto dieťaťu stavia záporne? Zamyslel sa tu niekto nad pôvodom tohto „zatratenia“? Čím toto dieťa ublížilo spoločnosti? Čím sa odlišuje od iných v jeho veku (okrem orientácie rodičov)?
V médiách sa hlásajú reč o ochrane práv dieťaťa. Je takéto odsudzovanie dieťaťa spoločnosťou v súlade s tými mediálnymi rečami? Prečo napríklad správa v novinách píše „xy dieťa homosexuálnych rodičov“, prečo sa mu už vopred prisudzuje akási dispozícia na základe rodinných vzťahov?
Prečo sme neznášanliví voči odlišným?

Questman

Rozhodně ne.
Souhlasím s arygnocem, že se jedná o druh duševní choroby. Myslete si co chcete ale podle mě je to tak. Znám pár homosexuálů a dokonce mám i pár takových příBuzných (sry ale nešlo odolat :D) a jsou to celkem v pohodě lidi ale děti bych jim rozhodně do péče nedal. Moje prababička s poruchou osobnosti je ve skutečnosti také celkem v pohodě a většinu času se s ní dobře vychází ale znovu, je duševně nemocná a dítě bych jí nesvěřil. Třeba se ta choroba nemusí projevovat na první pohled ale choroba to je. Neměli bychom je odsuzovat nebo snad nenávidět apod., spíš litovat a léčit.
Nejsem věřící ani homofob ale tohle je a bude můj názor. Je známo, že ženy mají k těmhle věcem jiné postoje, než muži ale to neznamená, že jsou jejich postoje vždy správné a humánní, jak si očividně většina z nich myslí. Ženy jsou většinou stejně pokrytecké a nesnášenlivé jako většina mužů, jen v jiných směrech a opět to nemusí být hned patrné (viz https://www.y­outube.com/wat­ch?v=A7l9kk6is­gw milé dámy ;) ) takže nemá moc smysl se o takových věcech bavit s nimi.

Nebudu tu plácat ohrané časopisové žvásty o poruše vývoje osobnosti a dalších blbostí, kterým stejně půlka lidí co jimi argumentuje ani nerozumí, prostě to řeknu tak jak to cítím.
Homosexualita a metrosexualita jsou jen výplody zženštilé společnosti, zvyklé na pohodlí přinášené Smart technologiemi, a neměly by se podporovat ale naopak omezovat. Nedejbože odpornosti, jako je Gay pride. To snad musí pochopit i ženy, příjde vám to normální? Udělat masivní pochod a chlubit se že se mi líbí stejné nebo obě pohlaví? Jak by asi společnost reagovala třeba na Hetero pride, kde by na pojízdných vozech jezdily polonahé ženy s muži a všude se řvalo „HEJ! JSEM CHLAP A MÁM K*** RÁD KOKY! BE F INTEREST TO IT!!“ ? Né, to by hned byla oplzlost, perverze a nechutnost. A proč? Chápete alespoň trochu tu ironii a nesmyslnost?
Pokud se chovají normálně, tak proč ne třeba i gay pár? Ti špatní gayové z Gay pridů a dalších rude akcí, kde strkají svá pohlaví do tváře veřejnosti a řvou „HEJ, MĚ SE LÍBÍ HOŠCI! BE F*** INTEREST TO IT!!!“, kazí a zhoršují situaci ve společnosti normálním gayům, kteří vůbec nemají potřebu se s tím někde chlubit, někomu to vnucovat. Je spousta gayů, o kterých nepoznáte že jsou teplí, dokud je náhodou neuvidíte se držet s partnerem za ruku nebo se podezřele dlouho dívat na pánský kalendář. Proti těm většina společnosti nic nemá. Podle mě to ženy většinou spíš zhoršují reakcemi jako : „tak ty už máš kluka? Konečně jsi to přijal!“ a pak s tím dotyčného otravují roky, stane se to jediným tématem jejich rozhovorů, obeznámí s tím všechny co znají a do konce roku budou mít vlhko v kalhotkách, jaké jsou úžasné lidské bytosti a jak jsou k*** tolerantní a v té tolerantnosti se budou předhánět se všemi ženami okolo.

Doporučím epizodu satiristického pořadu South Park – „The Death Camp of Tolerance“ všem diskutérům u této otázky. Vážně ;)

Mirdas

Těžko jednoznačně odpovědět.
Věřím, že by svěřené děti vychovávali dobře, ovšem problém by byl jak se bude k této situaci stavět okolí a hlavně spolužáci.
Děti dokáží být mnohdy neuvěřitelně kruté ke každému kdo se čímkoliv odlišuje.

Kiti

Já jsem určitě pro ANO.
Na rozdíl od většiny, jak jsem si povšimla. Pokud po miminku tolik touží, je velká naděje, že budou dobrými rodiči. Jen se podívejte, kolik nechtěných dětí přichází na svět a kolik jich zbytečně trpí. Nebylo by snad lepší, kdyby mělo dva rodiče stejného pohlaví, než matku, která je zoufalá a otce, který je bije?

huxa

A jéje, tady je zase hromada homofobů, kteří teplé znají pouze z filmů, kde mají růžové legíny a dělají „pušpušpuš“ s kabelkou.
Sexualita je řízena hormony (cizího), které u nás vyvolávají další hormony (už naše), které nám působí různé štěstí, zamilovanost, apod., tudíž je to pouze v genech. Ovšem stále je zde výrazný vliv strýčka Freuda, který také popsal vývoj sexuality, který (v základě) probíhá do 3 let, od tohoto věku se mi také zdá rozumná adopce.
Tady toto mi přijde až směšné, že dle zákonů lidé v registrovaném partnerství nemohou adoptovat dítě (resp. ani o adopci zažádat), ovšem pokud by v registrovaném partnerství nebyli, nebyl by to žádný problém, neboť adoptovat může i jedna osoba, nikoliv muž a žena.

Daniels

Ať se to v Čechách nezdá, věřících je ve světě stále mnoho. Ti to budou samozřejmě odmítat už z principu. Navíc vědomosti o lidské duši- nakolik ji může ovlivnit výchova nejsou. To je živná půda pro ty, co tvrdí že absence klasického páru bude mít na dítě špatný vliv.

anonym

Ano, souhlasil bych, ale pod podmínkou, že jeden z páru by podstoupil bolest při porodu tím, že by se mu ucpal anál a nažral by se luštěninami a napíchal se mu do prsou botulin až by mu popraskaly bradavky. Dnes chlap s chlapem a zítra pes se ženou a muž s ještěrkou. Himl, kam ten svět kráčí.

Nevíteto?

Já bych proti tomu nic neměla, orientace je vrozená a může tak vyrůst i úplně heterosexuální dítě (stejně jako heterosexuální rodiče můžou mít homosexuální dítě), ale problém je trochu ve společnosti, když budou doma heterosexuální rodiče soudit takové lidi a „zvracet“ nad nimi, a jejich děti budou běžně moct slyšet nadávky na ty „buzeranty“, budou to brát stejně jako rodiče a můžou pak děti z takových rodin šikanovat ☹

huky

Podle me no měli by mít tu možnost ale pak kdyz bude to dite ve škole je dost mozny ze se mu budou ostatní smát a sikanovat ho za to ze ma rodiče stejnyho pohlaví :/

ten který je

Smutné je,když se tu někdo ohání lidskými právy a při vyjádření opačného názoru jde právo na svobodný názor stranou.:-(

zzzzz

Každý má právo na svůj názor, já vím, že ten můj názor jde silně proti proudu, ale je můj a já si za ním stojím. Váš názor i když s ním nesouhlasím, plně respektuji a nenutím Vám ten můj.

Hodně se vás vyjádřilo jako jasné „NE“, ale nikdo jste nenavrhli náhradní řešení:-))) Co s těmi dětmi?

A já pořád říkám, práva homosexuálů mě nezajímají, mě zajímají pouze práva, těch opuštěných dětí.-))

arygnoc

ale táto otázka JE o právach detí – a nepovolenie adopcií pupušom je ochrana detí pred možným zneužitím (markatne väčší výskyt pedofilov medzi homosexuálmi).

ostatné riešenia nie sú predmetom tejto otázky.

ten který je

Váš názor plně respektuji a je dobře že si za ním stojíte,jen jsem musel podotknout,že jsou zde lidé kteří jsou se chovají jako pokrytci.

zzzzz

Ti jsou všude:-(((

anonym

ZZZZZ, vystihla si základ. Pokud nedostanou rodičovskou lásku, nebudou umět ji dávat.
-
Jde o lásku, dostávat. Pak tito lidičkové, v dospělosti, budou umět i rozdávat,po­dělit se.

zzzzz

Kolik z vás je ochotno si to opuštěné dítě z ústavu vzít? Kolik z vás takové dítě doma už má? Nikdo??? Proč???

Ti homosexuálové by si ho vzali. Já nelobuji za jejich práva, ty mám u zadku, jsou dospělí a je jich dost, tak ať si svoje práva vylobují sami. Já lobuji za právo těch dětí, za právo mít rodinu. Velká část těchto dětí je v ústavu pro neschopnost rodičů, proč stát ty rodiče, co nepečují vlastní vinou netrestá??? Chápu, že někdo nemocný péči o dítě nezvládne, ale závislost není nemoc.

anonym

Promiň děvenko, ale tady je chyba státu, Ne všichni rodiče se nestarají. Soud odebere a neptá se, prostě určí. Práva děcka jsou a ž na pozadí rozhodnutí.
Vžít se do mysli dítěte sice soud může, ale zákonem rozhodne jinak. Plno dětí chce otce, matku, ale soud na základě práva (zákona) a sociálky (jak posoudit šťastné děcko) šoupne dítko někam, kde se tomu človíčku nelíbí.

zzzzz

Určitě je tady chyba státu, ale stát jsou jeho občané. Takže i naše chyba ☹

arygnoc

zzzzz

je mi ľúto detí v decákoch.
ale nie o tom je táto debata.

z jedného rizikového prostredia boli deti odobraté – a do druhého ich dať?

bláznovstvo.

inak zdravím ;)
ako dopadol guláš z diviny?

petra15

ano, ano:-)xD

Questman

Svatá pravda.
Od čerta k ďáblu.

Společnost by spíš měla řešit to, proč se děti do těch ústavů dostávají a ne jak je z nich dostávat ven ;)

zzzzz

tak to by bylo nejideálnější řešení. Ale dokud to bude těm „rodičům“ tolerováno, tak se nic nezmění:-(((

zzzzz

Chlapi mi tam přilili pivo:-))) ale byl ňamky. Vařila jsem ho skoro 4 hodiny a stopila jsem dřeva jak za lednový týden:-))))

Já vím,jsem na ty děti z domova fakt citlivá, před deseti lety jsem dělala v kanclu v domově, a můžu říct, kdo to nezažil, nepochopí. Oni po materiální stránce mají všeho dost, ale po té citové .-((( jakéhokoliv člověka vidí, tak se za ním derou a hledají v něm tu mámu, tátu. Pořád je vidět jak doufají, že si je někdo vezme, že budou mít „domů“
Pokud nebudou moct rodičovskou lásku přijímat, tak ji nebudou umět ani dávat, a to je ten začarovaný kruh:-((((

Doufám, že se ta pěstounská péče rozjede, a že si je začnou i „normální“ lidé brát.

arygnoc

nj, ale s riešením >dávať lásku< to netreba preháňať, i dobrého veľa škodí – a v tomto prípade pochybujem, že pre deti je to prospešné, dávať ich do výchovy homosexuálnym pá­rom.

tak to ste si museli šmáknuť.
dúfam, že vás chlapi náležite odmenili.

;)

Questman

A to si představ tu hrůzu, mít dvě přísný mámy a žádnýho tátu, se kterým by se dalo pokecat o holkách, sportu, hrách a autech, popít pivko před zletilostí a mít v něm oporu při řešení průšvihů v pubertě :)

led

vy si neviete predstaviť, že by tá jedna mama bola vlastne fanda do motorov, fotbalu ako každý muž, s ktorou sa dá rozprávať aj o holkách?
Nie je lepšie žiť s dvoma rodičmi, ktorí sa môžu dieťaťu venovať, než len s jedným, ktorý potom nestíha?

arygnoc

led, vy si aleneuvedomujete jednu vec (resp. viac vecí):

v homosexuálnej komunite je nepopierateľne vysoká promiskuita, rapídne väčší výskyt pohlavných chorôb (včítane AIDS) – ak pominieme afriku, sexuálnych úchyliek (okrem samotnej primárnej) a deviácií včitane homopedofilných orientácií – najmä u mužov.

to za prvé.

za druhé – vôbec nie je nejako overená stabilita týchto párov (tzv. partnerstvá sú zavedené roky, či 1–2 desitky rokov?), nikto neskúmal vplyv výchovy jednopohlavných rodičov na deti.

a fakt, ale fakt si neviem predstvaiť, ako dvaja prihriati chlapi kúpu malého chlapca.

tu nehovoríme teraz o tom, čo môžu ponúknuť dieťaťu (lásku), lebo nesporne sú i takí, ale o rizikách – a tie sú podstatne väčšie.

bohužiaš, žijeme v časoch, keď i normálny muž pri pohľade na dievča netušiac o jej veku je pomaly obvinený z pedofílie, a to chceme dať, s prepáčením, prihriatym (a iným, ktorí homosexualitou možno aj netušiac prekrývajú homopedofíliu) pokušenie priamo na tanier?

v tomto prípade je prínos prevencie (teda nedovolenie adopcií) rozhodne väčší, ako poskytnutie možnej bezrizikovej lásky dieťaťu.

zzzzz

Já vás teď všechny asi zklamu:-), u nás v ČR je možné aby si homosexuálové vzali z ústavu dítě. nemohou si ho sice adoptovat, ale mohou si ho vzít do pěstounské péče. Za dítě které si do PP vezmou dostane jeden z nich plat 8000kč měsíčně hrubého a k tomu cca 5 až 6tisíc měsíčně na náklady dítěte.

Tak v čem je rozdíl???? Jen v názvu v podstatě.

arygnoc

ďakujem bohu, že nie som dieťa.

Questman

:DDD
S takovou profilovkou vedle vypadá tahle věta dost legračně :D