Josefkroupa

Přijde vám tohle chování k matce jako závislost na ní?

Je mi 22 a žiju v rodinném domku s mými rodiči, otec často pracuje, takže doma skoro nepobývá. Já jsem v současnosti nezadaný a když jsem doma, matka chce chodit se mnou na procházky nebo jet někam na výlet autem. Tyto činnosti dělám i s kamarády, docela často.. přesto mám pocit, že jet na výlet třeba na výstavu s matkou je v mých 22 letech zvláštní… S matkou jinak čas trávím pouze doma, věci si dělám podle sebe a na chod domácnosti přispívám. Jaký je na to váš názor? Je tohle podle vás normální, nebo to je známka fixace na matku?

Nejlepší odpověď
Edison

Já si to nemyslím. Snad jen přispívání na domácnost bych povýšil na podílení se na chodu domácnosti. Tedy ne jen finančně, ale i technicko-provozně. To, že se máti věnujete je spíše dobře, pokud to není tak, že jí neumíte taky říct „ne“. Za fixaci na matku bych považoval spíše to, kdybyste neustále a trvale pro ni vymýšlel „program“.

Další odpovědi
zjentek

Z toho, cos tady napsal, bych řek, že se staráš o sebe a na matku v kontextu dlabeš. Tak japákap fixace na ni? Aby ses náhodou neposral, když má máma tendence a přirozenou touhu trávit s tebou svůj volný čas.

ivzez

Závislost ne, ale zneužívání její ochoty ano.

Jestli se nepodílíte na chodu domácnosti (nenakupujete, neperete, neuklízíte, nevaříte, nemyjete okna, nežehlíte, nestaráte se o zahradu a o dům, …, využíváte „mama-hotel“, aniž byste byl ochoten za to něco poskytnout.
Např. udělat mamince radost společnou procházkou, výletem apod.

(Finanční příspěvek je hrozně málo.)

nyjono

Určitě to není závislost či fixace. Je přece normální, když matka nejezdí na výletvse svými vrstevnicemi, zbýváš asi jen ty.
A jak píše Edison, bydlení ve společné domácnosti není jen o přispívání ale také o tom se na chodu podílet. Ač se to nezdá, je to spousta práce a zařizování.

iceT

Matka chce chodit na procházky s tebou, ne opačně, takže myslím spíš, že je ona trochu závislá na tobě. Protože nemá muže doma a cítí se možná sama a nechce být zavřená doma, jistě ještě není stará a nemohoucí. Jednou za týden bys jí trochu času věnovat mohl, nezabije tě to.