Kemily

Kdyby jste měli rozhodnout zda povolit sňatky homosexuálů v ČR, jak by jste učinili?

Zajímají mě vaše názory na tyto sňatky. Já osobně nejsem homosexuálka, ale podporuji tyto lidi. Každý má právo žít šťastný život. Co si o tom myslíte vy?
Doplňuji:
Nejsem si jistá, co některým lidem na homosexuálech vadí. S adopcí by u mě sice neuspěli, jak se již někdo zmínil – co by na to řekli „jejich“ děti, ale svatbu… Proč ne?! Copak je na tom něco špatného? Já v tom nevidím problém.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já s tím nemám problém. Povolila bych jim i adopce. Pokud dítě nechce normální rodina, pak myslím že jsou pro něj lepší homosexuální rodiče, než ústav.
Vím, že s tím spousta lidí nesouhlasí, ale myslím, že je to jen kvůli předsudkům ☹
Doplňuji:
NikkiHeat já myslím, že je lepší dětem vysvětlovat, proč má dva tatínky, než to, že ho nikdo nechce ☹

Další odpovědi
bolak

hele, u teploušů máš aspoň jistotu že se berou z lásky a né jen proto že musej, protože tam se ti těžko stane že si jeden teplouš koupí přes inzerát pozitivní těhotenskej test a nutí druhýho do chomoutu aby nebyla hanba v rodině, to by mu ten druhej beztak neuvěřil.. navíc s hanbou se tam už taknějak počítá ;)

mosoj: jak to myslíš, to „ukažte mi ve zvířecí říši…“? ukaž mi ty ve zvířecí říši, jak jak jeden živočich druhýmu živočichovi navlíká na pazdrát kovovej prstýnek a požaduje od něj věrnost v nemoci i ve zdraví…to spíš svatbu ve zvířecí říši jen tak neuvidíš…to že vydra vydru šu*á dop*dele je ve zvířecí říši docela běžná věc..

anonym

Ano…
Jde o běžné členy společnosti a měli by tím pádem mít i běžná společenská práva.

WeeBear

Jsem pro. Proč ne? Ať už heterosexuálové, lesbičky, gayové či bisexuálové… Stále jsme lidi, nebo snad ne? Jsme lidi, cítíme k sobě city – a neubráníme se tomu, zda to je, či není právě k osobě druhého pohlaví.

Adopce je však diskutabilní téma, nicméně plně souhlasím s doplněním zzzzz. Než aby dítě vyrůstalo v dětském domově, to radši povolit adopce i takto.
Doplňuji:
Btw. zajímavý článek… http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/262517-nahradni-rodice-hledali-marne-ted-je-vychovavaji-dva-tatove/

NikkiHeat

Je to velmi diskutabilní. Inteligentní člověk ví, že tito lidé nemohou změnit svou orientaci a proto by bylo vhodné jim sňatky umožnit. Nicméně je třeba zmapovat i negativa např. jaký to bude mít dopad na vnímání dětí. Například jak budeme 5 ti letým vysvětlovat že maminka a tatínek jsou tatínek a tatínek nebo maminka a maminka. Co když je to značně ovlivní a v budoucnu budou experimentovat protože jim to bude připadat normální. Až se třeba budou sexuálně identifikovat – nebudou mít s tím nějaký problém. Co když díky tomu za třicet let nebude tato skupina 4% ale 40%. Můžeme těmto lidem přát všechno dobré ale je třeba si uvědomit že se neustále bavíme o dysfunkčnosti. To jen tak na okraj, musel bych se nad tím více zamyslet.

mosoj

Nepovolil bych nic. Ukažte mně v které zvířecí říši je něco podobného.

Mirdas

Můj osobní názor je ten, že mají mít právo na zcela běžný život, tedy i partnerský.
Jen v otázce adopce si nejsem jist, zda ano.
Věřím tomu, že by se o dítě starali vzorně, ovšem jak by snášelo dítě pozornost okolí, zvláště spolužáků, kteří dokáží být neuvěřitelně krutí, pokavaď je někdo odlišný.
To by se na samotném dítěti bezesporu podepsalo.
Zda ne, rád se budu plést.

suaeda

Bohužel lidé s odlišnou sexuální orientací za to většinou nemůžou. Tak proč by nemohli žít normální život, který by si trochu přizpůsobili svým podmínkám. Nepočítám v to katolické duchovní. Tam je dosud platný středověký, zastaralý a hlavně nemoderní přístup, a proto se sem tam o nich objevují ve zprávách úchylnosti.

Drap

Sňatek je mezi mužem a ženou. Dva jedinci stejného pohlaví nemají a nemohou mít sňatek. Registrované partnerství neni sňatek.

petra15

A proc prave snatek ? Musi to byt ? A co takle snatek sodomisty s kozou ? Ditete a dospeleho ? Ne, co je moc , to je moc !
Chce to zase vic zdraveho rozumu, a ne se modlit k „svatym medialnim kachnam“ !

Džanička

Proti homosexuálům nic nemám, reg. partnerství neodsuzuji, ale v žádném případě nejsem pro adopci dětí takovýchto párů.. Ti „rodiče“ by byly určitě rády ale co pak ty děti. Dnešní doba je hrozná. Dovedete si představit jak se jim ostatní děti i jiní dospělí vysmívají? Dnešní děti páchají sebevraždu kvůli známkám, nedovedu si představit že by to dělaly kvůli tomu že jeho „rodiče“ jsou jednoho pohlaví. V tomto ohledu tyto páry nesmí myslet na sebe, ale hlavně si musí uvědomit jaký to dítě v tomto světě bude mít život s posměváčky okolo sebe..

anonym

Ono ani tak nejde o sňatek, jako o právní nároky těch partnerů. Pak je taky otázka, čemu kdo říká sňatek. Nějaký obřad může dnes provést skoro kdokoliv a jakékoliv související právní otázky je možno řešit třeba smlouvou, a to umožňuje snad jakákoliv legislativa.
Co ovšem absolutně nepochopím, jsou adopce. To si vážně myslíte, že je dobrej nápad dát dvěma buzerantům dítě na hraní?! V tom úplně nejlepším případě (zkuste si představit, co taková rozněžnělá buzna muže udělat, když si to dítě rozbalí), kdy v těch osobnostech není přítomna ta pedofilní složka (a ona v 80% případů přítomna je) vychovají jakousi podivnou existence, nemající jasno ve svě sexuální orientaci, které se okolí, hlavně děti a teenageři, bude instinktivně vyhýbat.
Doplňuji:
Doplňuji na rozšíření otázky:

Potíž je v tom, že některé věřící může urážet, pokud by církev stejnou svátost manželství poskytla jim a nějakejm buzíkům. Pro věřící je rodina bohem určena pro plození a vychovávání dětí ve víře a ne proto aby si homoklády mohly nerušeně leštit kolíky a ještě dostat fakana na hraní.

Ad referendum. Bezva nápad. To se u nás osvědčilo. Stačí se podívat na Zemana. Krom toho by to pravděpodobně mělo za následek, že při kampani by se exhibicionistické buzny producírovaly po ulicích ještě víc než teď a obtěžovaly spoluobčany (kterým jsou jinak ukradené). Mně osobně nějaký duhový pochody vůbec nechyběj. Krom toho je podprahově v referendu obsaženo poselství, že to, co rozhodne většina je SPRÁVNĚ, popřípadě, že to co je zákonné je správné.
Jo, a jak taková věc může končit, když se buzíci utrhnou, se můžete podívat tady: http://www.zom­bietime.com/up_y­our_alley_2008/par­t_1_full/index­.php
Jen pro silné povahy! Nedoporučuju prohlídku fotek.

Hamon

Historie nás učí, že rozapd velkých civilizací provázela uvolněná sexuální morálka. Nemám problém tolerovat homosexuály, je to v přírodě poměrně běžné, ale musí existovat hranice. Jsem proti sňatkům a adpocím.

Dochy

Mno nevím. Podle mně sňatek je tradiční instituce pro muže a ženu. Homosexuálové mají jiémožnosti jak „zoficielnit“ společnou domácnost a společný život.

Mosoj: už se to tu probíralo nedávno… Homosexualita není ani ve zvířecí říši nic neznámého.

Reezo

Myslím si, že o tom nemlže rozhodovat jedinec. Je třeba udělat referendum a nechat o tom rozhodnout občany. Takové rozhodnutí nemůže udělat jednotlivec. Riskuje tím, že ho budou linčovat.

Vemte si, že pokud by bylo 70% národa pro povolení sňatků pro homosexuály a přesto by prezident nebo nějaký jiný vůl udělal takové rozhodnutí, tak co se asi začne dít?

Krteczek

Sňatky bych povolil, adopci dítěte nikoliv.

zzzzz

Džaničko dnešní děti se jim vysmívají, proto, že slyší, jak se vysmívají rodiče.

Je někdo tady ochoten si to dítě z ústavu vzít? Není, tu nejde o homosexuály, ale o ty děti.

bolak

a co se týče tý adopce, tak to už jsem tu zmiňoval, jak by se to dalo prozkoumat > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/delal-se-nekdy-pruzkum-zamerenej-na-to-ze-by-se-ptali-deti-ktery-adoptovali-homosexualove-jaky-mely-detstvi

zzzzz

🙂 a jak ti ten pokus dopadl??? Neschválili ho, že?

já mám kamarádku, která v domově vyrostla, nejhorší pro ni bylo, když dostudovala a musela odejít. To říkala, že by raději měla sto homosexuálních rodičů, než nikoho. Není to jen o životě těch dětí do zletilosti, ale i potom potřebují rodinu.

gagaga

presne..jsem pro " svatby " i pro moznost adopce ..
ostatni deti, kdyz se chteji posmivat, tak si vzdycky duvod najdou …
tloustku, krivej nos.. krivy zuby …, tatu cernocha..mamu cikanku ..tatu (zlodeje ) v kriminale , mamu prostitutku ..

osobne vidim problem " v tech detech , kteri se vubec posmivaji … ( a hlavne rodicich , je to ve vychove )

ja se pri tridnich schuzkach vzdycky ptala na chovani mym synu …sikana ..posmivani – by pro me bylo osobne horsi, nez 10 petek dohromady ..

  • iv-