K čemu je věrnost?

V čem spočívá princip věrnosti? Podle mého je věrnost důležitá jen do doby, než se vybuduje důvěra v počátku vztahu, ale potom už si partneři mohou povolit sex s někým jiným oba dva.
Věrnost požadují hlavně muži, a to proto, že chtějí mít potenciální jistotu, že potomek je jejich. Ale v případě, že děti nejsou vyžadovány, je toto neopodstatněné, ne? Polovina žen nevěru buď toleruje nebo snáší snáze.
Proto tedy nechápu a nevidím pointu věrnosti. Je to zvířecí pozůstatek?
Doplňuji:
Dodatek: Věrnost na začátku vztahu je jenom z důvodu, že se ještě lidi neznají. Napřed se musí poznat a zamilovat se do sebe. A potom když už jsou do sebe zamilovaní a důvěřují si v tom, že oba umějí vést sex bez citů, tak teprve přichází na řadu nevěra jako zpestření pro každého z nich.
Lpění na věrnosti bez důvodu mi přijde nelogické a směšné. K těm pohlavním nemocem řeknu jediné - existují kondomy.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Věra či něvěra - jde jen o společenskou konvenci...
Takže záleží jen na dohodě obou partnerů - a, případně, nemá smysl být věrný ani "ze začátku" - k čemu? - když jí partneři nepřikládají důležitost??
;-)
A " zvířecí pozůstatek?" - určitě ne, naši ´zvířecí´ příbuzní rozhodně nežijí v ustálených párech, běžná je polygamie i polyandrie, hetero- i homosexualita... Tak, jako u lidí...

Další odpovědi:

Věrnost je oddanost vůči druhému pohlaví a zároveň projev lásky a citu k člověku,kterého miluji.

Zlatý

Podle mého názoru jde o nějakou předem předpokládanou dohodu. Začne vztah a automaticky oba partneři předpokládají, že si budou vzájemně věrni.

Pokud jim tato situace nevyhovuje a dohodnou se na volném vztahu, to znamená, že žijí spolu, ale sex mají i s někým jiným, tak já osobně na takové dohodě nevidím nic špatného.

Jde jen o to se dohodnout a nedělat to tu druhému za zády, a hlavně toho druhého do takové dohody netlačit.

Pokud je to rozhodnutí z obou stran svobodné, tak je to ve finále výborný vztah.

Zlatý

S takovýmto názorem je někdo kdo ti důvěřuje ?
Zum, zum, zum, nejde mi to na rozum ........

Bronzový

Věrnost je o důvěře po celou dobu vstahu.
Kdokoliv z lidí, kdo mne jednou sklame, již důvěru u mne nemůže očekávát, i kdybych mu odpustil a nemusí zrovna jít jen o nevěru.

Zlatý

Koukám, že jsi zastáncem jednoho z dovodobých divů světa podle něhož "I když je Zeměkoule kulatá, přesto se šuká za každým rohem". No nevím kdo je směšný, jestli třeba partneři v manželství, kteří se na sebe mohou stoprocentně spolehnout, nebo šiřitel Tvých a jim podobných ideologií!?

Zlatý

Například k tomu,aby jedinec s promiskuitním chováním nechytil nějakou pohlavní nemoc,a dál ji neroznášel v případě nevědomosti,například k tomu,aby bylo jisté,že nemá po republice několik potomků(to je hlavně mužská záležitost,se pak pánové diví,že po nich někdo chce výživné,ale péro v gatích neudrží.Na druhou stranu když fena dává,pes bere,že ano,to abych nekřivdila všem)
Takže třeba k tomu je věrnost.Nač budovat důvěru v počátku,když pak mi chlap povolí chrápat s kým chci?Pokud se o mě chce s někým dělit,tak ať se dělí,ale s jinou,a totéž platí o mě,pokud chci mít sex s kýmkoli,nepotřebuju stálý vztah a tedy ani věrnost a důvěru.
Doplňuji:
Na sex bez citu není nutné být s někým v partnerství.

Pokročilý

Tak tohle je na Me moc -_- na pohlavní choroby si sice muzes vzít kondom ale k čemu je pak láska pokud někoho miluješ tak logicky si budes uzovat jenom s nim -_- proc pichat dalsi mas svoji lásku a je logicky ze nechce aby si lezla za jinejma ty jsi nikdy nežárlila -_- ??? Jesti ne tak bud jsi divná nebo ho nemilujes

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

Mnoho mužů chce ženu "vlastnit" jako v době kamenné:D
Není to pro tu chudáčky spravedlivý trest žít v 21. století?:DDD

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.