Avatar uživatele
Pája26

Proč se mužům nechce do chomoutu?

S přítelem už nějaký ten rok žiju, máme spolu krásnou dcerku, společný byt, hypotéku…ale dosud mě nepožádal o ruku a o svatbě mluvit nechce. Myslím, že by bylo pro dcerku lepší, kdybysme měli stejné přijmení. Svatbou by se přece nic jiného nezměnilo…Tak v čem je problém?
Doplňuji:
Proč je to pro dítě lepší? Protože má z toho v hlavě zmatky…nechápe, proč je to u vrstevníků jinak. I po opakovaném vysvětlování nechápe, proč se nemůže jmenovat jako maminka…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, ptáč před 3661 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já – jako chlap, nevidím důvod, proč – „by bylo pro dcerku lepší, kdybysme měli stejné přijmení“…
Takže když „by se přece nic jiného nezměnilo“ – proč se tedy ženit?
😉
Doplňuji:
Jestli jsem to dobře pochopil – to máte tu roční dcerku?
;-D
Tak to mi neříkej, že jí vrtá hlavou důvod odlišných příjmení rodičů…
To šiješ pěknou boudu…
😁

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Chlapi jsou zbabělí přijmout plnou odpovědnost za rodinu, ženy mají většinou navrch a brzy zjistily, že není výhodné se smluvně vázat na nespolehlivé a často i špatně vychované mazánky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Protože tato společnost nadržuje více nesezdaným párům než sezdaným.Komunisti nám dávali novomanželskou půjčku, ale MANŽELŮM.Čili chlapi byli nuceni se ženit, aby jako rodina dosáhli na tuto půjčku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

To se musíš zeptat přímo jeho. Já bych se třeba už ženil hned, ale nemám vhodnou manželku po ruce :/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Zajímavý, z toho co píšeš to vypadá že seš šťastná, tak proč to chceš měnit?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pravda, děti a nejen ony) bývají někdy kruté a netolerantní kjakýmkoliv odlišnostem.
Trochu pozdě to „řešíte“.
Měla jste mít jasno před narozením dítěte.
Svatbou se změní mnoho!!! Také pro Vás.
Já jsem vůbec po sňatku netoužila, na tom jsme se s partnerem shodli. Dceři vůbec nevadí, že se jmenuje jinak než otec. Důležité pro ni bylo, že má stejné příjmení s mamkou a ségrou :). Partnerský vztah se rozpadl…
S otcem má/máme velmi slušný vztah.
Doplňuji:
lahny:
Novomanželské půjčky se od určité doby poskytovaly i samoživitelkám 🙂
Nejprve se dávalo 30 a pak i 50 tisíc, měla jsem ji též.
Brala jsem si ji v roce 1988, kdy jsem dostala 2 roky po rozvodu od MNV vlastní byt. Byla ohraničena jen věkem :)

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Co když budete mít všichni stejné příjmení a rozvedete se. Budete mít další vztah, další svatbu, jen otec nebude souhlasit se změnou příjmení u dítěte. Tak se každý bude jmenovat jinak. Chcete to tak?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pája26

to ptáč…nejsem ještě ani vdaná a už byste mě rozvedl 😁 mám pocit, že to nějak nesouvisí s mou otázkou.

před 3661 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek