Avatar uživatele
Lucimia

Svatba – ano či ne?

Dva lidé se rozhodnou založit rodinu. A teď. Svatba nebo vztah na „psí knížku“? Jaký na to máte názor vy?
Já si myslím, že když si dva chtějí založit rodinu, měli by se i vzít, protože to je důkaz toho, že to myslí vážně a že nebudou chtít ze vztahu pozdeji vycouvat. Nevím… chápu ty, co svatbu nechtějí, ale ja svatbu jednou chci a bez ní si děti nepořídím.
A co vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5139 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Jsem pro svatbu. Původně to bylo myšleno jako „posvěcení“ vztahu a tak by to i mělo být. OVŠEM co bych na její dnešní podobě radikálně změnil, je ten trapný a nestoudný předmanželský slib. N.D.Walsch v knižní trilogii „Hovory s Bohem“ navrhuje novou podobu předmanželského slibu, který i on sám na svatbě se svou nastávající, s níž nyní už desítky let šťastně žije, použil. Vléva novomanželům optimizmus a radost do žil a neděla ze ženy „služku“ jako ten, který se v současné době skládá.
Na druhou stranu jsem proti svatbám z donucení a pro peníze. Ženit a vdávat se má z lásky a ne z vypočítavosti. A než si někdo někoho vezme, měl by si šeredně rozmyslet, jestli do manželství chce, aby se zas za měsíc nemusel rozvádět. Jak k tomu pak přijdou děti, které za nic nemůžou?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Já s vámi souhlasím taky si myslím že pokud se dva mají rádi a chtějí založit rodinu měli by se vzít. Vše ale záleží stejně na tych dvou jak se oni rozhodnou tak to budou mít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

Výhody i nevýhody má obojí, ale pokud mají dítě, tak jsem pro svatbu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
afro.minerva

Já si myslím, že svatbu určitě ANO. Pokud dva chtějí založit rodinu, tak to je určitě na místě. Když spolu jenom tak žijí a nechtějí mít zatím děti, tak to je potom něco jiného. Ale jakmile je dítě, tak je manželství opravdu lepší. Když se dva vezmou, tak mají stejné příjmení, jsou oficiálně svoji a podle mého názoru má i dítě malinko větší pocit jistoty. Člověk sice nikdy neví, kdy se může něco tzv. „podě.at“. Ale kdo si s někým něco začne s tím, že se chce rozejít nebo rozvést, že?

Sice znám lidi, kteří jako by si mysleli, že je svatba přežitek, ale valná většina je opačného názoru a jsou oddaní a nebo to brzy plánují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Mnozí si budou přát svatbu,ale žít se dá spokojeně i na „psí knížku“.V tom případě by měly být z mnoha důvodu ošetřeny právně ,tedy písemně majetkové poměry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já beru svatbu jako zpečetění vztahu. Je to lepší i z právnického hlediska.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Vzhledem k finanční negramatnosti mého přítele , bych se nevdávala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja nevim s tou svatbou,taky jsem byla vdana z lasky a vidinou rodiny,no kdyz laska vyprchala tak se z citu stal zvyk a bezne starosti se stali rutinou,nastal stereotyp a byvaly zacal popijet aby jak rikal stravil me starosti(pry zbytecne)tak jsme skoncili u rozvodu,tech tahanic okolo toho az 6 let byly pro mne vycerpavajici,nebot najednou ale to pouze u soudu,mel nejvetsi zajem o rodinu a bezne starosti,ale vylezl ze dveri a zapomel.Nyni ziji na psi knizku a to 15let stastne a spokojene.Tak ze,jsem pro to druhe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek