zjentek

Měl bych mýt jorkšíra speciálním šamponem pro jorkšírské teriery?

..a pro kondicioner to taky platí? Dík
Doplňuji:
arygnoc: taky je celoročně venku, je to drsoň (ka),který nemá u tohoto plemene obdoby ..akorát nemá potok a není stříhanej, tak potřebuje „přesně správnej“ šampon na míru, aby vše přežil ..ty znáš, kterej to je?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Já myju mého jorkšíra hypoalergenním šamponem Dermilen / pro psy /nebo Johnson´s baby / pro děti/,je totiž alergik.Kondicionér nepoužívám,splachu­ji ho octovou vodou v poměru 1:3 – to mi poradil náš vet.,aby se neškrábal.
Ale jestli tvůj pejsek takový problém nemá,tak si myslím,že můžeš používat šampón jakýkoliv.

Další odpovědi
anonym

Jasně – představ si, že bys jej umyl šamponem pro vlkodavy – a york ti narostl…
😁
Já si taky meju vlasy šamponem pro plešatý – s leštěnkou…

cochee

Yorkshire nemá srst s podsadou jako většina ostatních psů, ale vlas, podobně jako třeba maltézák, afgáňák nebo shih-tzu (ten má i podsadu). Kromě toho, že tito psi téměř nelínají, vyžadují velmi časté rozčesávání a koupání, na rozdíl od srstnatých plemen; proto zřejmě se vyrábějí šampóny pro časté koupání, asi jsou šetrnější.

arygnoc

a čím mu lakujete pazúriky?
nátačky mu dávate ráno alebo pred spaním?
zakrývate ho elektrickou dečkou alebo mu stačí termofľaša?
čo mu čítate pred spaním?

:-Q

zzzzz

Ještě si se zapomněl zeptat, v jaké kabelce ho nosí? Myslíš, že si na něj koupil louis vuitton? 😁

arygnoc

no ja teda neviem, mám psa záhradného, ktorý statočnezo 4metrovej vzdialenosti šteká na hlodavce a krtkov, a šampón nepotrebuje.

cez záhradu tečie potok (to sa mám!), keď potrebuje schladiť alebo nebodaj pocíti potrebu kúpeľa, zájde si sám (je tam pre neho „bazénik“ vyložený kameňmi).

celoročne spí, je, obcuje vonku a nič mu nechýba.
preto proste nechápem, prečo niekto má psa ako plyšáka, to je proste zvrátenosť.

:-Q