Savier

Měl by podle vás chov pitbula vyžadovat speciální povolení?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ne

Pitbul je stejný jako každý jiný pes. To, co z něj vyroste je v rukou majitele. Pes sám, ani jeho povaha s tím nemá nic společného

Další odpovědi
paul1

Ano

Ametyst

Ne

I z jiných plemen může majitel vychovat zabijáka. Je to o majitelích a o výchově.

Rokio

Ne

Ne, protože by to byla diskriminace v porovnání s ostatními psími plemeny.

Emefej

Ne

Disraeli

Ano

Ano, stejně jako ostatní velmi silné a zároveň agresivní plemena. Není pravda, jak píše Drap, že psi jsou stejní; jejich temperamenty, vrozené instinkty, ale i třeba sklony k agresivitě/ú­točnosti se mohou lišit. A samozřejmě je to v první řadě o lidech, ale taky je zde na pováženou, jestli mentálům jen tak svěříš zbraň jako prak a nůž a nebo jen tak AK-47 anebo granát.
On by ten jejich „ťuťu ňuňu mazlíček“, který je považován za člena rodiny, neublížil ani mouše… až dokud někoho nenapadne, kdy je to pak samé: „to bych do něj nikdy neřekla, nikdy předtím nic takového neudělal“. Jj, „logika“ a zaslepená láska psofilů.

Ani ne tak speciální povolení, jako znemožnění a stížení chovu, aby to nebylo snadné a 2×, 3× si to ti lidi rozmysleli… více odpovědnosti, větší poplatek za pořízení a registraci, zavázání se za výchovu, s přísnými pravidly a s hrozbou větších trestů u případných přestupků/přečinů, zločinů i různých problémů ze strany samotného zvířete, atd. Proč? Protože lidi jsou cocoti a neumí psi vychovávat ani s nimi zacházet. Psi jsou problém, především jen kvůli lidem. Ale jsou. Tím, že jsou na vině lidi a je to jejich zodpovědnost, se nezbavíme těch problémových psů a obecně problémů se psy spojených. A o tom to je.
Já bych tyhle canis – degenerates vesměs zakázal. :D :D Upřednostnil bych posvátný rod Felis, tedy rovnou Felidae.
Přes 90 % psů dávno neplní svůj původní účel, chovat bojového psa s útočnými instinkty jako MAZLÍČKA rodinného psa, tak trochu postrádá smysl i rozum (co je však silný pes? to může být ovčák nebo někteří pastevečtí – ale nemají v sobě takový temperament, nestálost a agresiviut, jako jiná plemena.. a i tyhle by se mělo chvoat spíše dle účelu, ke kterému existují a to ještě za správných podmínech/výchovy). Na tygra, ale i drobnější jako „jen“ pumy a rysa je třeba speciální povolení, osvěsdčení a zařízení. Kočky svůj účel plní a i kdyby jsme se na ně dívali jen jako na mazlíčky, tak kočka nepředstavuje vražednou zbraň, se sílou, která dokáže rozkousat, rozdrápat člověka…