matematika odchylky 2 rovin

Dobrý večer,
Začali brát výpočet odchylek a jsem s toho trochu na větvi.
Moc tomu nerozumí. Na internetu jsem hledala, ale já bych to chtěla laicky vysvětlit, prostě polopatisticky,
např. odychylky v jehlanu, když podstava ABCD(čtverec) je 10 cm a vrchol V je taky 10 cm. …w(ADV;BCV)
Nechci po vás žádný výpočet domácího úkolu ale jsetli by mi to někdo na tomto příkladu prosím nevysvětlili
A existuje na výpočet všech odchylek nějaký vzorec, my jsme to počítali podle tangenty, ale nevím proč(to se počítá vždy)?
Děkuji moc za Vaše odpovědi

Odpovědi
arygnoc

Odchýlka dvoch rovín je odchýlka ich priesečníc s rovinou, ktorá je k obom rovinám kolmá. Väčšinou je práve najťažšie nájsť práve onú kolmú rovinu. Zvyšok je už počítanie sa sínusovú a kosínusovej vetou.

čo na tom nie je jasné?