Avatar uživatele
Registrovaný

Mám tento příklad dobře spočítán??

Zuzana koupila 3kg jablek odrudy Jonathan. Potom si všimla, že jablka Golden jsou o 3 Kč levnější,. Tak koupila 2kg. Celkem platila 109Kč. Kolik stál 1kg Jonathanů a kolik 1kg Goldenů?
Řešení
o 3Kč levnější, takže když koupila 3 kg ..... 3*3=9
109-9=100
3*x+2*x=100
5x =100
x =20

20Kč Goldeny a 23 Jonathan
Mám to dobře, prosím?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Jo.

šel bych na to takhle:
cena Goldenů je G

109=3(G+3) + 2G
109=3G+9+2G
109=5G+9
100=5G
20=G

Takže je to tak :-)


Avatar uživatele
Pokročilý

Výsledek je správně, ale ten postup bych volil mírně jinak.
3x+2y=109
x-3=y
pak dosadím do 1. rovnice
3x+2*(x-3) = 109
5x -6 = 109
5x = 115
x=23 a y = 23-3 = 20


Avatar uživatele
Pokročilý

kolegovia doporucuju spravny matematicky postup, tvoj je ale podla mna efektivnejsi a vzhladom na jednoduchost prikladu vhodnejsi, sam som za podobny pristup dostal na zakladnej skole pochvalu od ucitela matematiky ;)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3220
Zlatý quentos 1427
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1211
Zlatý Kepler 950
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.