Máte zkušenost s ukončením studia na vysoké škole?

Dobrý den, chci se zeptat. Dne 20.2. jsem podepsala žádost o ukončení studia a poslala doporučeně na studijní. Je to bráno jako den ukončení a od toho dne mně běží 8 dní na to, abych se zaregistrovala na úřad práce, je to tak? Tudíž bych měla zajít nejpozději 28.2. na ÚP, nebo VŠ za mě platí zdravotní pojištění do konce měsíce a můžu tedy zajít na ÚP až 1.3.?
Děkuji za objasnění, hezký večer.

Nejlepší odpověď
autacek

Zkušenost?

Pokud tě nevyhodili, nevím co tě vedlo v průběhu roku studium ukončovat. Podporu v nezaměstnanosti z ÚP stejně nedostaneš.

Klidně sis mohl hledat práci i „při studiu“.

Status studenta ztrácíš dnem ukončení studia, tedy ke dni kdy bude tvé žádosti vyhověno a studium ukončeno.

Další odpovědi
led

Myslím, že ukončenie štúdia nekončí dňom poslania žiadosti, neviem aký dátum ukončenia ste uviedol, ale kedy vám škola vašu žiadosť schváli, až vtedy prestávate byť študentom.
Ale možno ma právnici opravia a uvedú vec na správnu mieru.

da ny

Jen maličkost. …
Škola za Vás nikdy nic neplatila a neplatí.
Vše, díky potvrzení o studiu, které pravidelně odevzdáváte ZP hradí stát.
Ne každá škola přihlašovala své studenty u jejich ZP.