dust8

Máte také někdo klávesnici se žlutými klávesami pro seniory?

Nejlepší odpověď
annas

Měla jsem, nikoliv kvůli velikosti písmen na klávesnici, ale vyhovoval mně tvar kláves a to, že byly na dotek pevné.

Jenže napsaná písmena se brzy smazala, než jsem sehnal druhou, použila jsem přelepky, ale pak vyřadila.

Ale musím říct, že kromě první, kterou jsem dostala, byla to moje nejlepší klávesnice. Tehdy mně ji doporučila jedna známá. Dobrá volba, bohužel, písmenka se mažou i na jiných. .

Další odpovědi
Drap

Ne, mám dětskou. S klávesami žlutými, červenými, zelenými a modrými-

led

Mám https://cdn.al­za.sk/ImgW.ashx?fd=f3&­cd=MC399c1s5
a som spokojná.

Malá poznámka nielen pre annas,
typujem, že váš problém nie je v klávesnici, ale v spôsobe jej používania a údržby. Pri pozorovaní užívateľov počítačov som si všimla rôzne príčiny opotrebovania kláves.
Pre zaujímavosť, pri stláčaní klávesy udieram na kláves zhora (akoby kolmo na kláves) bez ďalšieho následného pohybu do strán. Napriek tomu, že ju používam roky, farba na klávesoch drží.
Niekoľko príčin zotierania farby písma z klávesu.
Mnohí, keď píšu:
1 – prsty sa im kĺžu (kloužou) po klávese, akoby ho utierali.
2 – majú mastnejšie prsty
(aj prirodzená mastnota pri kĺzaní po klávese môže pôsobiť ako „houba na mytí“)
3 – pri čistení kláves „namokro“ pritlačia (zotierajú farbu, nielen nečistotu)
4 – kláves utierajú „nasucho“ (je to len suchý variant bodu 3)
5 – pri kúpe „vymákli“ práve ten ojedinelý menej kvalitný výrobok