Anikitos

Máte svou teorii o tom, co je smyslem života?

Nejlepší odpověď
marci1

Smysl života je v životě samém. Prožít s dobrou náladou a humorem každý okamžik, který máme ve svém životě vyměřený. 🙂

Další odpovědi
jirka F

Pomáhat těm co pomoc potřebují s úměrnou hranicí pomoci. Snažit se být výdělečně činný(a to všemi dostupnými prostředky).Prostě žít s rozumem a jak to říká ten kovář v pohádce o statečném kováři – cituji: když zklame vlastní rozum pomůže hlas srdce.

zjentek

Otázky. Kdo se neptá, nezná odpovědi. ;)

Drap

Mám. Přežít.

Eduart

Podle mě je smyslem života získat zkušenosti,zažít různé situace a prostě denně prožívat na první pohled všední interakce s jinými uživateli midgardu.

Drap: život nejde přežít

Kepler

Ta otázka tady byla už mnohokrát: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=smysl%20%C5%BE­ivota

anonym

život je zjevně jen vzácný i když z našeho pohledu jistě velmi zajímavý úkaz, který vznikl jen shodou okolností a protože mu k tomu vyvstaly na krátko vhodné podmínky. Nějaký velký smysl ale život jako takový zřejmě nemá, ve vesmíru se vyskytují síly které mají výrazně patrnější vliv na své okolí než jakákoliv nám známá forma života. Pokud však rezignujeme na hledání nějakého vyššího smyslu života na zemi a ve vesmíru obecně, pak nezbude než hledat nějaký jednodušší virtuální smysl svého vlastního krátkého života a ideálně jej zaplnit pocity štěstí a bezpečí pro sebe i bližní, žádné nadpozemské dopady si od toho moc neslibujte, ale váš mozek už jen s tímto bude jistě spokojený.

smuki7

Smysl života je něco co si vymyslel člověk aby si nepřipadal zbytečný aby si nemusel přiznat že prostě se narodi žije a nakonec zemře život

hapiky

ve vesmíru se vyskytují síly které mají výrazně patrnější vliv na své okolí než jakákoliv nám známá forma života? Jaké jsou ty síly? Gravitace, anihilace apod?