Tw!st

Máte rádi pikantní jídla a omáčky?

Co je vaše nejoblíbenější pikantní jídlo? A pikantní omáčka? Já miluju celkově asijskou kuchyni a všechny pikantní jídla, těžko říct konkrétní jídlo. Nedávno jsem začal používat Sriracha chilli omáčku a používám ji k dochucení snad ke každému slanému jídlu. Chci se zeptat, měli jste Tabasco? Jak to chutná? Je to něco podobného jako chilli omáčka? Nebo proč je to tak drahé za tak malé množství?

Nejlepší odpověď
annas

Mám rada kurkumu, chilli koření a zázvor. Omáčky přímo nepoužívám, ale přichucuji pokrmy jiným indickým kořením.

Nemusím sladká jídla, ale stačí mně i pikantní pečená zeleninu či brambory.

Další odpovědi
Kepler

Ano, občas stvořím něco na způsob asijské kuchyně, nejčastěji indické. Kari a tak.
Používám mleté sušené chilli, pálivou papriku, ale mám v záměru pěstovat si vlastní chilli papričky i jiné bylinky. Tabasco je mírně kyselá a slaná omáčka, kterou vyrábí rodinná firma v USA, právě z chilli papriček. Proto je tak drahá – prostě značka. Vyzkoušel jsem jen jednou, ze zvědavosti. Po čertech ohnivá záležitost. Opatrně, přidávat jen jako jedu.

Rokio

Nikoliv. Pikantní jídla a omáčky moc nemusím.

Arne1

ano, ale pikantní jen do určité hodnoty SHU.