aliendrone

Máte PRAKTICKÉ zkušenosti s těmito zavařovačkami?

O nesporných výhodách tohoto typu sklenic https://www.kit­chenstore.cz/bor­mioli-rocco-zavarovaci-sklenice-fingerfood-fido-200-ml-s-tesnenim#detail-anchor-description asi nemusím přesvědčovat. Kdo dělá hermoš, utopence, skladuje křížaly, prostě syslí „domácí výrobu“ ví svoje. Ale…

I když jsou tyto sklenice jmenovitě určeny jako „zavařovací“, tak mne zaskočilo, že údajně NEJSOU vhodné pro mytí v myčce (včetně jejich těsnění). Já je tedy do myčky doposud cpal (i to těsnění) a zatím dobrý. Ovšem vydrží i několik let (pokud se budou používat na „tvrdé“ zavařování – vysoké teploty)? Nezpuchří ta guma (těsnění) a jestli ano, tak kolik cyklů vydrží? Dá se sehnat náhradní? Objevili jste nějaké jejich nevýhody (v porovnání s klasickou víčkovací zavařovačkou, cenu nepočítám 😉 )?

Nejlepší odpověď
Hlada

Každá myčka myje duté věci blbě. Kromě jakéhosi pseudo retro vzhledu to nemá žádnou výhodu. Sklenice na zavařování se v běžné domácnosti kupováním hotových výrobků množí a nikdy je není potřeba dokupovat. Místo jedné prázdné této bych raději koupil tři plné. Víčka Omnia nebo twist jsou na mnoho použití, tedy vůči jedné náplni prakticky zadarmo.

Další odpovědi
Emefej

Konkrétně tyto neznám, manželka používá podobné, staré asi 60 let po babičce. Náhr. těsnění se prodává, klasické gumové i silikonové (u nás to mají v COOPu). Jak dlouho to vydrží, nevím, v myčce to normálně umývá. Já se u těchto věcí zajímám jenom o obsah, technologii nechávám na odbornici.

aliendrone

zjentek>>> NJN draku, pokoukání FAKT DOBRÝ, ale musíš vidět věci v souvislostech, především z NADHLEDU ŽIVOTNÍCH ZKUŠENOSTÍ (bohatých)! 😉
Věř mi bejku, že jako MYČKA by ti AN'I JEDEN z předvedených modelů DOBŘE NEPOSLOUŽIL, tedy s ohledem na mycí účel. Hned z první bych jim nesvěřil ani zalití kávy, natož mytí nádobí, nedejbože přípravu pokrmů (není to atomová věda, ale „chce to svoje“)! 😄

A ač vůbec nepochybuji o jejich schopnosti mi zavařit, tak nejde o mě, ale o sourosemetriku, která chce těmito sklenicemi nahradit své stávající. A o zavaření (nějakého obsahu) se postará sama, tudíž z obou stran žádné pozitivum. A jistě ti nemusím zdůrazňovat NEGATIVA, která s sebou nese tvé řešení. A že JICH JE! 😉 😁 😁

Musíš prostě na sobě VÍCE PRACOVAT, aby ses dobral životní moudrosti a byl alespoň z jedné DESETINY TAK KRÁSNÝ, jako jsem já. 😄 😄 😉

zjentek

Njn… Je to jedna a tatáž buchta, draku 🤷‍♂️ 👌

aliendrone

zjentek>>> 😁 😁 😁
Tedy jsi efektivní účinnost tvého řešení ještě zpolovičnil! 😄
TWL, k tobě na návštěvu NEPŮJDU, protože i kdybych úspěšně nezabloudil v prajzských močálech (a bídně tam nezhynul), tak sichr mám životní konečnou pod zřícenou horou (neumytého) nádobí u tebe doma. 😁

Dochy

Konkrétně s tou značkou ne. Také mně zaráží teplota max 70 a u toho „zavařovací“. Pamatuju vzhledově prakticky stejné, ve kterých zavařovala snad ještě babička někdy v sedmdesátých letech. Některé produkty sedmdesátých let jsme jedli ještě v devadesátých.

marci1

Na tebou uváděné webové stránce je uvedeno: „Elegantní a funkční sklenice Fido jsou vhodné do myčky a mikrovlnné trouby (vždy předem odstraňte kovové dráty a plastové těsnění).“
😄

aliendrone

marci1>>> Díkes, četl jsem. Ovšem ve zmatek mne uvedl úvodní odstavec (pod nadpisem „Kompletní specifikace“, kde nevhodnost mytí v myčce toho drátu a těsnění zdůrazňují. Moc nechápu PROČ by guma/silikon a ocelový drát měly být do myčky nevhodné, taxe raději zeptám. 🙂

Každopádně mne tvá připomínka přiměla, abych lépe prozkoumal ten drátek (jeho montáž). Na první pohled to vypadá, že i s kleštěma to bude pakec sundat (ten drát je dost tvrdý min 2mm tlustý a ač jsem celkem manuálně zkušený brouk Pytlík, tak možná právě proto se mi to vůbec nelíbilo). Nicméně pozorný průzkum zjevil, že jeho montáž je velmi povedená, chytrá. A není vůbec potřeba „kleštěmi kroutit dráty lví silou“, ale naopak – pokud se ví „jak na to“, taxe ke SNADNÉ demontáži obejde BEZ nářadí i slaboučké dítě. Čimž je problém dostatečně uspokojivě řešen (dle mne). Ještě jednou díkes, teď ještě sehnat ta těsnění (pro strýčka Příhodu – CO KDYBY, znáš to). 😉