hapiky

Máte obavy z příliš brzkého jara?

O trochu více než z očekávané srážky Mléčné dráhy s Andromedou?
A tenhle „jarní“ znáte? Je jaro, všechno pučí – puč mi stovku!

Nejlepší odpověď
annas

Včera jsem prošla kolem jednoho domu s předzahrádkou a už se v ní bělaly sněženky.

Počasí je bláznivé, mate nás tím, že už dávno neplatí pravidelné střídání čtyř cyklů.

Je únor, ale teplé dny, možná na jaře bude chladno., nevíme, jak se zachovají „ledoví muži“.

Obávám se toho, aby nezačalo pršet, neoteplilo se, na horách začal rychle tát sníh a naplnil by koryta říček a řek. Už teď je vidět, že v řece, která teče v blízkosti domu, je vyšší hladina.

Ale ranní mrazíky tání zatím zpomalují. To je dobře. Je důležité, aby se voda ze sněhu vsákla, a neodtekla pryč.

Ještě všechno nepučí, ale i kdyby pučelo, neznamená to, že je nutné, abych někomu půjčila stovku.

Srážka s Andromedou? To už budu někde jinde, než k ní dojde.

Další odpovědi
Rokio

Trochu ano.

Bojím se toho, že brzký nástup jara by mohl způsobit velká vedra přes léto.

Kepler

Obavy nemám, už aby tu bylo! Jenom ať to oteplování není moc rychlé a nebyly z toho povodně. Galaxie v Andromedě se s tou naší začne spojovat asi za 4,5 mld let a to tady už jako lidstvo nebudeme. Nebude to žádná dramatická srážka, jen pozvolné splynutí.

aliendrone

Z toho mají obavy asi jen dodavatelé energií, protože budou mít menší kšeft (vytápění, ale žádný strach, však oni si poradí). ;)

Já známe jen: březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem", ale vůbec by mne při dnešní klimatické situaci nepřekvapilo „květen – ještě tam budem, červen – vyjedou sněžné pluhy“! ;) :D :D

jirka F

Určitě,hodně se oteplí vše začne kvést a pak třeba najednou zase mráz a neúroda.Na jaro je ještě brzy i když před nedávnem slunce svítilo a ptáci zpívali.

ivzez

Nebojím. Brzké jaro vítám, aspoň si je (snad?) trochu užiju.
Mohlo by být o něco delší než loňských pár dnů. Obavy mám až z léta.

ivzez

Rolio, podle mne nemůže jaro způsobit
letní vedra. Ta nejsou ovlivněna jarem.

ivzez

Mělo být „Rokio“, omlouvám se.
(Někdo mi tu krade „K“ a nahrazuje je „L“.)

RyuzakiKate

Aliendrone, v r. 2013 vzniklo: květen – topim jak kretén :)

paul1

Já myslím, že všechno pokračuje, až na drobné odchylky, tak, jak má. S tím sněhem je to zatím obstojné, máme ho u nás ještě hodně na hromadách a pomaličku mizí, povodně zatím nehrozí. Hlavně, že nebude suché jaro.

hapiky

Kepler: Ale naši dnešní moudří vědci připouští, že naše Země může být odpalkovaná do prázdného vesmíru mimo galaxii.

hapiky

Zapomněl jsem to hlavní: Galaxie v Andromedě?

aliendrone

JJ, v Messierově katalogu číslo 31 (M31). Ale NEBOJ se, že by se Země ztratila, tou dobou už bude tak nějak polhcena Sluncem (ze kterého se stane rudý obr) NEBO od téhož splánena na škvarek.

Jediní, kdo se musí bát jsou zločinecko-ďábelské elementy (namátkou Keper nebo led), protože jde o nadpřirozené fenomény, které svoji podstatou jsou věčné a proto budou trýznit nespočet dalších generací, až do konce věčnosti! ;) :D :D