Kepler

Máte někdo zkušenosti s levnějšími non-profi elektrickými brousky na nože?

Jako třeba tento: https://www.de­minas.cz/elek­tricky-brousek-na-noze-a-nuzky/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=A-wide+bruska+na+no%c5%­bee&utm_conten­t=Dobr%c3%bd+e­lektrick%c3%bd+brou­sek

Netrvám na nějaké trvanlivosti a super kvalitu, bylo by to jen na občasné nabroušení pár nožů. Už mi prostě ruční broušení leze krkem, trvá poměrně dlouho a výsledek nic moc.

Nejlepší odpověď
Drap

Zkoušel jsem brousit dokonce na několika typech, ale nebrousí to. Bylo by to možná vyhovujíci na nabroušení sekáče, ale na nože se to bohužel nehodí. To je pro ženský, který se nenaučily používat nůž, řežou po plechu, po keramice a potom s tím nemůže očistit mrkev. Na pořádný nabroušení určitě nedoporučuji.

Další odpovědi
aliendrone

NE NE NE!!! Svého času jsem koupil podobnou věcičku, která navíc měla umět brousit i vrtákya nůžky. Cena byla podezřele nízká (asi za litr), ale řekl jsem si co už, když ty vrtáky nepůjdou, tak alespoň ty nože a nůžky.

Chyba! Mělo to uvnitř jen jeden „univerzální kotouč“ (asi 240ky kameny) – což je málo na úběr a moc na ostření. Výkon mašinky (byť byla o trošku větší než ta z odkazu) stál za víš co. :( Spíš by se to mělo jemenovat "univerzální TUPIČ nožů, vrtáků atd., zkrátka POHROMA. To si raději kup ruční dvojhrubostní rovný vodní brousek za pár kaček, i když budeš mít gramlavé ruce s nulovou praxí v broušení, tak s ním odvedeš LEPŠÍ práci a RYCHLEJI. Anebo si kup pořádný stroj, pokud brousíč hodně a často. Já osobně používám na hrubé broušení/nahození fazóny kolečko do vrtačky a pak ostřím ručně. Tohle v odkazu jsou ale VYHOZENÉ PENÍZE – doslova.