Avatar uživatele
devi344

Máte někdo zkušenost s volební komisí?

Zdravím, jdu tam poprvé a zároveň se těším i bojím. Mám strach, že nedokážu rychle najít voličovo jméno v seznamu, ten pak bude netrpělivej a pak budu netrpělivý já a začnu dělat chyby. To sčítání jsem vcelku pochopil, jen neumím dělat na rychlost.
Budu moc moc rád za vaše rady i zkušenosti.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ahold

Neměj obavy. Materiály pro práci volební komise jsou lety propracované a vyhovující.
Samotné seznamy voličů jsou abecedně seřazeny a hravě budeš voliče vyhledávat. Navíc v komisi nejsi sám a kolegové ti jistě rádi pomůžou. Pokud by se přeci jenom objevil nějaký problém, řeší to většinou předseda komise.
Ty se soustřeď na kontrolu obč. průkazů. Několikrát se mi stalo, že volič měl „prošlý“ OP a i tak chtěl volit. Tvoje práce je klidně mu vysvětlit, že to nelze. A neboj se, že zrovna u tebe bude fronta jako při slevách v Lidlu a že nebudeš stíhat.
Držím palce.
A při počítání výsledků se drž pokynů předsedy a zapisovatele.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Dokážeš snadno. Záleží na velikosti okrsků a komise, ale zpravidla budeš mít seznamy s příjmením začínající na dvě tři písmena. Třeba A,B,C a konkretní jméno tam najdeš snadno. Podíváš se jen na datum zda je platná občanka. Je to snadné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Také budu ve velební komisi, zkušenost mám zatím jenom z referenda.
Ale myslím si, že to bude (téměř) stejné jako u referenda.

Lidé k volbám chodí až ve chvíli, kdy mají čas. Nebude tam žádná fronta.
Kdyby se přece jen náhodou sešli dva nebo tři voliči, stejně by museli čekat,
až se uvolní plenta.

Buďte klidný, bude to v pořádku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

„A při počítání výsledků se drž pokynů předsedy a zapisovatele.“
Třeba: „a když tam bude jméno XXX.YYY tak ho započítejte 2ד 😉

před 2305 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek