Janilivi

Máte někdo zkušenost s eshopem czechcom.cz?

Přemýšlím o koupi nového telefonu Samsung a50, který stojí na jiných eshopech 9.000Kč, jen na eshopu czechcom.cz stojí 7.200Kč, i když má jít o nové zboží.
Nemáte někdo zkušenosti? Nebo proč by se mohlo jednat o tolik nižší cenu?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Alesh

Osobní ne, ale mnohem lepší je, podívat se na recenze uživatelů třeba na Heurece.
Když neuvedeš o jaký konkrétní telefon se jedná, tak se dá těžko odpovědět, v čem je háček. Může jednat třeba o „not EU“ distribuci nebo je tam nějaký rozdíl v parametrech apod.

Zdroj: https://obcho­dy.heureka.cz/czechcom-cz/recenze/

Další odpovědi
Hlada

Osobní zkušenost nemám a ani bych nechtěl mít. Držím se jednoduché zásady:
Obchodník musí mít na stránce uvedené místo, kde si mohu zboží osobně vyzvednout a případně reklamovat. Někomu, kdo každý rok mění sídlo a na baráku nemá ani ceduli, bych tedy určitě své peníze nedal.

anonym

není mnohem snažší zkušenosti si přečíst přímo od těch co tam nakupovali pres heureku ? viz >> https://obcho­dy.heureka.cz/czechcom-cz/recenze/ jsou tam desítky uživatelských hodnocení tohoto konkrétního obchodu a 93% z nich jsou k dnešnímu dni pozitivní.

Rozdílné ceny jsou u českých obchodnů naprosto běžná věc, proto existují srovávače jako zbozi.cz nebo heureka.cz ktere vam umozni najit ten nejvyhovnejsi a lide kteri tyto srovnavace pouzivat neumí zase živí ty eshopy předražené, a všichni jsou nakonec spokojeni včetně provozovatelů předražených ehsopů …

anonym

také je dobré zvážit skutečnost že i za tu cenu je tento telefon předražený, podívejte se na toto srovnání https://www.ki­movil.com/en/com­pare/samsung-galaxy-a50,xiaomi-mi-a2 s telefonem Mi A2 … a snadno zjistíte že telefon se srovnatelnými parametry se běžně prodává i za cenu kolem 5200 Kč a 7200 tak není kdoví jak rozumná cena 🙂

anonym

Tím nechci jakkoliv hodnotit váš výběr samsungu, ale jen poukázat na skutečnost že ta cena rozhodně není podezřele nízká ale pořád ještě relativně přemrštěná s pohledu dostupné konkurenční nabídky. ..

anonym

při objednávce z kteréhokoliv českého eshopu máte vždy právo do 14 dnů zboží vráti bez udání důvodu a své peníze získat zpět, pokud by vám telefon z jakéhokoliv důvodu nakonec nevyhovoval, prostě jej můžete vrátí, žádné ryziko v tom i s ohledem na převážně pozitivní uživatelská hodnocení z heureky není …

Hlada

Riziko je velmi velké. Právo je u nás obtížně vymahatelé. Společnost založená v roce 2013 má šesté sídlo, nemá žádnou prodejnu, žádný sklad, žádnou možnost osobního kontaktu. Jen adresu v budově ÚAMK v Č.B. Zná je tam vůbec někdo? Kladné hodnocení na Heuréce si může vytvořit každý.