Kepler

Máte někdo ověřený a dobrý recept na marinádu před pečením?

Na kuřecí a vepřové maso.

https://pixaba­y.com/photos/gri­ll-barbecue-meat-food-steak-244064/

Nejlepší odpověď
Emefej

Mám recept na marinádu na vepřové od našeho řezníka, jeho získání mě stálo strašně moc frťanů, tak si toho važ.

Rozpis na cca 1,5 kg masa:
2–3 dcl jablečného džusu
šťáva z 1 pomeranče a z 1/2 citronu
4 stroužky utřeného česneku
1 vrchovatá polévková lžíce soli
1 kávová lž. mletého černého pepře
1 kávová lž. mletého kmínu
1 kávová lž. mletého hořčičného semínka

Citron lze vynechat, on tam funguje pouze jako katalyzátor, s citronem stačí marinovat 2–4 hod, max. 6 hod, déle ne. Bez citronu je ideál tak 12–24 hod.

Dobrou chuť!

Další odpovědi
Hufnágl

Já znám univerzální marinádu a jsem s ni velice spokojen: Olej, grilovací koření, rozmačkaný česnek, drcený kmín a „kohouta“ (https://www.ma­ll.cz/potravi­ny-a-napoje/sriracha-chilli-omacka-12-793-g )

Kepler

Emefej: to zní zajímavě, vyzkouším. A pak si dám taky frťany na tebe i na řezníka.

Emefej

Jo zkus to. Ten jabl. džus na první pohled vypadá divně, ale opravdu je to dobré. Jo a abys měl info kompletní, pili jsme Fernet.