Kepler

Máte někdo osobní zkušenosti s kolagenovými doplňky stravy typu Kamzík?

Nějak mi hlava nebere, jak se kolagen dostává do kloubů. Kolagen je bílkovina (že by nestravitelná?).

Nejlepší odpověď
annas

KOLAGEN:JAKÝ JE SKUTEČNÝ PŘÍNOS PRO ZDRAVÍ KLOUBŮ?

"Je tedy otázkou, kolik kolagenu se dostane do lidské chrupavky v případě, že do těla podáváme per os samotný nativní nedenaturovaný kolagen v podobě kostiček, který není performován ve formě želatiny nebo kolagenního hydrolyzátu.

Z žádných ověřených zdrojů se nám nepodařilo tento údaj zjistit. Mezinárodní odborné společnosti vytvářejí doporučení pro léčbu různých chorob. Tato doporučení vznikají na základě dlouhodobého pozorování a zkušeností, při kterých se prokáže, které látky při daném onemocnění užívat tak, aby došlo k požadovanému terapeutickému účinku.

Mezi doporučenou léčbu u osteoartrózy patří látky ze skupiny SYSADOA6 – zkratka z angličtiny: symptomaticky pomalu působící léky u osteoartrózy. Mezi SYSADOA patří glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, diacerein, ASU (nezmýdlitelná část avokáda a sójových bobů) a kyselina hyaluronová, ale pouze při intraartrikulárním podání (injekce přímo do kloubů). Mezi SYSADOA neřadíme kolagen

http://www.phar­manews.cz/cla­nek/kolagen-jaky-je-skutecny-prinos-pro-zdravi-kloubu/

„Myslím si, že použití jakýchkoliv mastí je jen pomocnou metodou.“ nějak tak to říkal mé sousedce jeden známý lékař.

Další odpovědi
Tw!st

S Kamzíkem ne, ale od spousty lidí slyším že nejlépe zabírá Alavis pro koně. Je to mezi lidmi velmi rozšířené https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/399730/na-bolest-pouzivaji-lide-lek-pro-kone-veterinari-se-ale-boji-o-jejich-zdravi.html

Arne1

Osobní zkušenost mé přítelkyně – jsou k ničemu. Jediné co její koleno trochu obměkčí aby méně protestovalo, je Alavis.

aliendrone

Nemám, co si pamatuji, tak vědci tvrdili, že se klouby těmito blbostmi NEDAJÍ „opravit“ a všechny odborné studie (vyjma těch reklamních ze „švýcarských institutů“ ;) :D) NEPOTVRDILY jejich účinnost.

A to, že lidé přísahají „že jim to pomáhá“, to bych přisoudil placebo efektu. No ještě aby jim to nepomáhalo, když za to vyhodí tisíce korun! V takovém případě jim to MUSÍ pomáhat, MUSÍ se cítit za tu cenu LÉPE, i kdyby jim potom měly upadnout obě nohy! :D

Jsem celkem přesvědčen, že kdybych si zakoupil 3měsíční kůru za 10000Kč, tak by mi to TAKÉ URČITĚ „trochu pomohlo“! Neříkej, že tobě ne! ;) :D :D

Ostatně ty, jako bývalý CHEMICKÝ stehnolog (s postupujícím časem a zvyšující se kvalifikací/erudicí hochštaplersky povýšený na ISCHEMICKÉHO stehnologa ;) :D :D) bys to měl spíš vysvětlit TY NÁM, jak to asi funguje! :) ;)

hapiky

Jedni tvrdí, že jsou k ničemu, jiným pomáhají. Oba mají pravdu. Někomu pomůžou, někomu ne.
Podle mého názoru pomáhá těm, kteří mají počáteční problémy. Když je chrupavka vydřená na nerv, bolet to nepřestane ani s tím nejdražším doplňkem stravy.
Já jsem užíval 7.složkový doplněk za 800kč, píchání odeznělo, po létech se vrátilo, opět jsem je užíval a dnes mám už delší dobu klid. Jestli mě pomohl onen preparát, nebo to byla náhoda neřeším, protože jsem zdravý.

elkon

Mě pomohl, koleno není jako nové, ale zlepšení ano.

GabulkaA

Ahoj, pokud hledáš kvalitní kolagen, doporučuju kouknout na woldoshop. Mají tam opravdu senzační nabídku kolagenů a dalších užitečných doplňků stravy. Ten kolagen já beru tento https://www.wol­doshop.cz/klou­bni-vyziva/woldohealth-kolagen-100/ a spokojenost. Vidím a hlavně cítím výsledky.

Kikulinka85

Po jaké době jsi výsledky viděla? Já s woldoshop mám ty nejlepší zkušenosti, kupuju si tam kolagen. Jediný, co jsem schopna vypít :D