FlAsh_7

Máte nějaké hodně vtipné příhody ze školy?

Odpovědi
quentos

Vtipných příhod z VŠ studií jsem sepsal celou kroniku.

Namátkou:

  • zhruba po týdnu jsem vyhrabal ke znovupoužití termosku. Bohužel v ní něco žbluňkalo a zřejmě vlivem té dlouhé doby a úniku vzduchu se víčko utěsnilo natolik, že nechtělo povolit. Po několika dlouhých minutách titěrné práce s nožem, jímž jsem se snažil vytvořit mezi termoskou a uzávěrem škvíru, to začalo konečně syčet, jak dovnitř vnikal vzduch a uzávěr začal povolovat. Pak najednou vystřelil jak projektil, taktak že jsem stačil uhnout, proudu vody se šťávou vychrstnuvšímu z termosky jsem se už ale nevyhnul.
    • snažil jsem se pilně studovat, takže takový ten typický „studentský život“ plný chlastaček, pařeb a sexuálních orgií mě minul. Jednou týdně ve čtvrtek večer jsem si povolil jít s kamarády na pivo, a co čert nechtěl, vždycky mi do toho zavolala mamka, takže to vypadalo, jako když jsem furt v hospodě…
  • než jsem začal jezdit vlakem, párkrát mi ujel autobus domů a musel jsem jiným spojem. Prakticky pokaždé to vyústilo v nečekanou příhodu: v jednom neobvyklém spoji jsem potkal budoucí nejlepší kamarádku, další spoj končil už v Úpici, takže jsem musel 12 km s narvaným báglem domů pěšky, no a o semestr později spoj končil dokonce už ve Rtyni, takže 35 km domů pěšky, taktéž s narvaným báglem (z toho 5 km bloudění – místo domů jsem došel do Havlovic).
  • celé poschodí koleje mělo společnou ledničku, z níž se pravidelně kradlo, což mělo za následek naštvané vzkazy v kuchyni pro zloděje; já si tropil ze spolubydlících žerty, naoko se divě, jak je možné, že mé sojové pomazánky se zloděj ani nedotkl… pak mi sklaplo, když mi ten hajzl sežral ledvinky s rýží, meruňky a broskve.
  • na víkendy jsem jezdil domů – až na jednu výjimku: o jediném víkendu na brněnských kolejích jsem si chtěl k obědu usmažit sýr. Měl jsem dva: jeden jsem spálil a druhý jsem místo na oleji omylem usmažil na octě…
  • chodil jsem i na přednášky mimo obor a někteří profesoři byli taky dobrý figurky: obzvlášť jeden, který se od přednášek vždycky tak zabral, že pak vytřeštil voči na hodinky, zděšeně zvolal: „Ježišmarjá, Jarmilko!“ a mazal s omluvou pryč, že musí, nebo bude manželka nadskakovat…
  • a vůbec, co já bych to vypisoval počkejte si, až to (doufám) vyjde knižně, vydavatelé už to mají na stole, akorát se to asi protáhne vzhledem k současné výjimečné situaci…
  • z gymnázia zas tolik veselých příhod nebylo, ale hned v primě jsem se ztratil při nočním orientačním závodě, a jelikož jsem se hodiny nevracel, volala se policie. Nic se mi nestalo, jen jsem se zkrátka ztratil a nemohl najít cestu zpět, takže než mě po několika hodinách našli, učitelka-organizátorka závodu si prožila chvíle hrůzy… no a já to pak celé třídě nadšeně vykládal jako veselou historku. Třídní pak mamce prý na třídní schůzce říkal: „Já myslel, že ho zabiju…“

EKSOT123

Třeba tohle: Předchozí večer jsme byli trochu dýl v hospodě a ráno v 7 začínaly praktiky tuším z půdoznalství. (Koleje byly sice na opačné straně Brna, ale já už měl vyzkoušenou zkratku, kterou to šlo indiánským klusem dát za necelé půl hodiny.) Takže to ráno jsem potmě čapl ze skříňky něco bílého v přesvědčení, že jde o laborantský plášť. Už po chvilce klusu jsem najednou hodil držku. Což v té rychlosti a ještě v podroušeném stavu bylo trochu drsnější. Ukázalo se, že jsem skočil do obřího psího lejna, které navíc bylo i hodně cítit. Sice jsem se botu narychlo snažil vyčistit bahnem a rosou v další části zkratky, která vedla neprostupnými křovinami, ale bota smrděla dál. Nakonec jsem na cvičení doběhl o pár minut dýl a jsa tedy z více důvodů středem pozornosti, vytáhl jsem z tašky ten plášť. Očekávání obecenstva bylo naplněno, z domnělého pláště se vyklubalo prostěradlo…

Rokio

Sedmero mých příhod ze školy

  1. příhoda – Udělal jsem si legraci ze spolužáka Jaroslava. Ten se naštval, a tak mě začal honit s úmyslem mě zmlátit. Já jsem šel k oknu a Jarda do mě strčil. Poté jsem spadl do okna, a to se rozbilo na tisíce střepů. Dostal jsem strach, a tak jsem utekl. Škoda byla 300 Kč, kterou zaplatil můj otec. Jaroslav neplatil nic.
  2. příhoda – S Jiřím jsem organizoval zápasy ve třídě, když byla polední pauza. Nebyly to rvačky, nýbrž legitimní zápasy, kde byly přesně stanovená pravidla a nikomu se nic nestalo.
  3. příhoda – Stalkoval jsem Jiřího. Psal jsem o něm slohy, napsal jsem seznam jeho hlášek, vytvořil jsem o něm prezentaci na téma Slova, které ho štvou, a dokonce jsem o něm napsal novelu. Také jsem si o přestávkách z něj dělal legraci, a proto mě několikrát zmlátil (asi 20krát). Obešlo se to naštěstí bez trvalých následků.
  4. příhoda – Dopustil jsem se sexuálního harašení vůči spolužačce Stefanii, která mi za to dala na budku před celou třídou. Neřekl jsem to učitelům, ani doma.
  5. příhoda – Obtěžoval jsem několik desítek slečen na veřejnosti ve škole (někdy i skupinku holek najednou). Jednalo se ale stále o sexuální harašení.
  6. příhoda – Psal jsem slohové práce o učiteli matematiky a českého jazyka. Učitel matematiky nic nezaregistroval, ale češtinář ano. Šel k mé lavici a řekl: „Nepiš o mě ty svoje slohovky. A už o tom nechci slyšet.“
  7. příhoda – Vytvořil jsem prezentaci přes PowerPoint na téma Pragmatické učení. Popisoval jsem tam, jak podvádět a jak získávat dobré známky. Také jsem před třídou v přítomnosti zástupce ředitele prezentoval moji důchodovou reformu.

poznámka: Všechny se staly při učení na OA.